Grant Thornton Balticu õigusnõustajad on kogenud spetsialistid juriidiliste lahenduste väljatöötamisel ja tehingute nõustamisel, mille eesmärk on ettevõtte omanike strateegiliste huvide elluviimine. Pakume kvaliteetset nõustamisteenust kõikides õigus-, maksu- ja finantsalastes küsimustes, mis on vajalikud ettevõtte juriidilise või organisatsioonilise struktuuri paremaks juhtimiseks, optimeerimiseks või ümberkujundamiseks.

Me tegeleme kõigi ühinguõigusega reguleeritud tehingute ja toimingutega:

  • äriühingute asutamine
  • omandamistehingud
  • ühinemised ja jagunemised
  • likvideerimine
  • pankrotimenetlus
  • saneerimine
  • osa- või aktsiakapitali muudatused.

Aitame korras hoida äriühingu sisemist dokumentatsiooni, jälgime tegevuste kooskõla seaduse nõuetega, anname nõu, kuidas ja missuguste vahenditega reguleerida horisontaalseid ja vertikaalseid õigussuhteid ettevõttes ning tagame tehingute sujuva ja eesmärgipärase kulgemise.

Seisame usaldusväärse partnerina Teie huvide eest kõikides tehingu etappides alates läbirääkimistest kuni jõustamistoiminguteni.

Me teeme vajadusel õigus-maksu- ja finantsauditithindame tehingu objekti õiglast väärtustleiame sobiliku finantseerimisskeemi, hoolitseme asjaajamise eest ning vormistame kõik kokkulepped, et tulemus vastaks igati kliendi ootustele.

Saatke oma päring

Kliendilood

Valik meie nõustajate poolt tehtud töid ettevõtete ostu- ja müügi-, ühinemis- ja jagunemistehingute nõustamise valdkonnas.

jaanuar 2022

Nõustasime Saksa ettevõtet RAUMEDIC

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Nõustasime Saksamaa ettevõtet RAUMEDIC AG aktsiaseltsi A&G ostmisel.

Lugege lähemalt

detsember 2021

Nõustasime rahvusvahelist kindlustusmaaklerit Howden Eesti turule sisenemisel

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas ostutehingus Howden Finland Oy-d, mis on Soomes valdkonna turuliider ja kuulub rahvusvahelisse kontserni Howden Broking.

Lugege lähemalt

november 2020

Nõustasime BlackFini investeeringut finantsvaldkonna start-up’i

Finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic tegi novembris 2020 piiratud ulatusega finants- ja maksualase due diligence’i start-up ettevõttele Modularbank, mis pakub uue põlvkonna pangandusplatvormina kliendikeskseid finantsteenuseid.

Lugege lähemalt

juuli 2019

Grant Thornton Baltic nõustas ISS Eesti omandanud investoreid

Finants- ja maksunõustamine

Nõustasime investoreid ISS Eesti äritegevuse ostmisel tehes finants- ja maksualase due diligence’i...

Lugege lähemalt

juuni 2019

Rahvusvaheline hulgimüüja EUGESTA ostis Eesti juhtiva kohviettevõtte

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas 2019. aasta kevadel Leedu ettevõtte EUGESTA Läti üksust EUGESTA un Partneri SIA, kes omandas KAFO Eesti OÜ. KAFO Eesti OÜ impordib ja müüb Eestis kohvi ja kohvivalmistamise seadmeid.

Lugege lähemalt

aprill 2018

United Motors ostis Peugeot' ja Hyundai edasimüüja

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas United Motorsit nii ettevõtte omandamistingimuste paika panemisel, üleantavate varade määratlemisel, lepingute koostamisel kui ka hinnaläbirääkimistel. Samuti tegi Grant Thornton Baltic hoolsusauditi (due diligence’i) Auto Forte Tallinn OÜ-le veendumaks, et ostetav vara vastab ostja soovidele ning tingimustele.

Lugege lähemalt

juuli 2018

Grant Thornton Baltic OÜ nõustas BPM Capital OÜ-d andmesidevõrkude rajamisega tegeleva Corle OÜ omastamisel

Finants- ja maksunõustamine

Tehingu keerulisus seisnes selles, et lühikese aja jooksul tuli teha ettevõtte pikaajaliste finants- ja maksuandmete sisuline ja detailne analüüs, et avastada võimalikud kitsaskohad, riskid ja ohud ning anda kliendile ülevaade ettevõtte praegusest seisukorrast.

Lugege lähemalt

juuni 2017

Grant Thornton Baltic nõustas Eestis BMW, MINI ja Kia müügiõiguste üle minemist Inchcape Motors Estonia OÜ-le

Õigus-, finants- ja maksunõustamine

Juunis lõpule jõudnud tehinguga müüs United Motors oma Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel asuvad BMW, MINI ja KIA müügi ning hoolduse ja remondiga tegelevad esindused osaühingule Inchcape Motors Estonia. United Motors jätkab BMW-de ja MINI-de hooldust ja remonti Tallinna külje all asuvas Peetri esinduses.

Lugege lähemalt

märts 2017

Grant Thornton Baltic nõustas T grupp AS-i jagunemist

Õigusnõustamine

T grupp AS-i jagunemise tulemusel eraldus piletimüügi tehnoloogiat arendav T solutions OÜ, millest seejärel müüdi 15% osalus Norra Nettbussile.

Lugege lähemalt

oktoober 2017

Kaitseväe sõidukeid hooldava firma osalus müüdi soomlastele

Finants- ja õigunõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas keerulises ja lühikese aja jooksul toimunud tehingus müüjat, oma pikaaegset klienti Mootor Grupp AS-i. Enne tehingut eraldati restruktureerimise käigus Mootor Grupp AS-i tütarettevõttest Milrem AS soomukite ja rivitehnika remondi ja hooldusega seonduv ettevõte, mis anti üle Milrem LCM OÜ-le. Seejärel müüdi Milrem LCM OÜ enamusosalus Soome äriühingule Patria Oyj.

Lugege lähemalt