Suur kummardus kolleegidele!

Eve tuli Grant Thornton Balticusse finants-ja maksunõustajana tööle 2022. aasta veebruaris ning ta kinnitab, et see teekond on olnud äärmiselt põnev ja väljakutseid pakkuv. 

Mulle väga meeldib, et kolleegidelt peegeldub hands-on suhtumine ja saame projekte teha koos meie ettevõtte eri valdkondade spetsialistidega. Seetõttu olen pidanud korduvalt mugavustsoonist välja hüppama ja oma piire katsetama, mis mulle nii isiksusena kui ka spetsialistina on andnud piisava tõuke, et asju veelgi julgemalt ja suuremalt ette võtta,“ kirjeldab Eve. Ühtlasi teeb ta suure kummarduse kolleegidele, kellega saab jagada oma töövõite ja otsida lahendusi vahel veidi keerukamatele, kuid mitte ületamatutele ülesannetele.

Mis Sulle Grant Thornton Balticu kui tööandja puhul kõige rohkem meeldib?

Inimkesksus ja orienteeritus probleemidele lahenduste leidmisele. Värvates pannakse suurt rõhku sellele, kuidas inimene isiksusena meie ettevõttesse sobib, mitte ei otsita pelgalt oskusi ja teadmisi. Need on alati õpitavad, kuid selleks, et asjad sujuksid ja kõik tunneksid end tööd tehes turvaliselt ja mõnusalt, peavad ka inimesed ümberringi olema vahvad, positiivsed ja indu täis.

Lisaks pööratakse rõhku iseseisvusele ja lubatakse töötajal ise otsuseid teha, kuid samal ajal saab arvestada juhtide toetusega. Regulaarsed üks ühele vestlused aitavad juhil paremini mõista, kui midagi on vajaka, samuti annab see töötajale võimaluse olla avatum. Siiani olen saanud vastused kõikidele küsimustele ja vajadusel aitab tööandja suunata õigele rajale tagasi.

 

Milline on meie juures töö- ja eraelu tasakaal?

Hindan kõrgelt paindlikkust ja kolleegide mõistvat suhtumist kaugtöö tegemisel. Oluline ei ole mitte see, kus ja kuidas me tööd teeme, vaid oluline on, et töö saaks tehtud kokkulepitud ajaks ja kvaliteediga. Ajajuhtimise oskus on tänapäeva muutlikus maailmas äärmiselt väärtuslik ja kui suudame seda tiimina ära kasutada, siis ei pea me töövälisel ajal muretsema tegemata tööde või lõputult kuhjuvate tähtaegade pärast. Tööaja planeerimisel püüan hoida siiski seda joont, et tööpäev lõppeks õigel ajal ja proovin tööd koju kaasa mitte võtta. See annab võimaluse perega aega veeta ja tegeleda meelepäraste tegevustega. Hommikuinimesena alustan tihti tööpäeva varakult ja seetõttu on ka võimalus varem lõpetada. Kodukontori päevadel kasutan vahel lõunaaega ka pooletunniseks jalutuskäiguks. See annab nii palju värskust ja energiat juurde, et tööülesannetega taas edasi minna. Seda kõike tööandja pakutava paindlikkuseta ilmselt teha ei saaks.

 

Kuidas toetatakse Sinu arvates Grant Thornton Balticus inimeste arengut?

Kõige rohkem toetavad arengut eriilmelised nõustamisprojektid, eriti siis, kui töötaja saab kasutada oma potentsiaali täies mahus. Kindlasti on väärt esiletõstmist meie tugeva majasisese tugitiimi (nii tehniline tugi kui ka IT-tugi) olemasolu, mis aitab mul keskenduda oma valdkonna projektidele ja kulutada vähem aega administreerimisele. Kõik tööandja pakutavad sise- ja väliskoolitused on põnevad ja silmaringi avardavad. Tööandja võtab arvesse iga töötaja koolitusvajadusi ja pakub selleks täiendavaid võimalusi ka rahvusvahelisel Grant Thorntoni võrgustiku tasandil. Kuna osalen nii finants- ja ärinõustamise projektides kui ka siirdehindade teemalistes nõustamisprojektides, siis on mul olnud võimalus osa võtta Baltikumi ja Skandinaavia koostööprojektidest/üritustest ning anda kummaski edasiseks koostöö arendamiseks ka oma panus.

 

Milline on olnud seni Su kõige  positiivsem ja emotsionaalsem kogemus Grant Thornton Balticus töötades?

Kõige enam liigutas mind kolleegide tunnustus, kui mind valiti nõustamistiimi aasta uustulnukaks. Järelikult olen ma midagi õigesti teinud, sest olen end alati ise pidanud äärmiselt tagasihoidlikuks ja suures seltskonnas naljalt silma ei paista. Samas on sisseelamine läinud väga kergelt ja on tekkinud tunne, nagu oleksin siin töötanud juba kauem kui vaid aasta. See näitab, kuivõrd oluline on töötada koos inimestega, kelle väärtused, huumorimeel ja hoiak kattuvad minu omadega. Minu jaoks on lausa lust hommikul tööd alustada ning teha ka rohkem kontoripäevasid, sest kontoris tervitavad mind alati rõõmsameelsed kolleegid.

 

Kuidas kirjeldaksid Grant Thornton Balticus töötavaid inimesi?

Soojad, abivalmid, täiega meeskonnamängijad ning seda kõike ülivõrdes. On tunda, et personalitiim on teinud koostöös tiimijuhtidega suurepärast tööd, et koondada kokku valdkonna parimad spetsialistid, kes on kõik äärmiselt omanäolised, kuid kokkuvõttes loovad mõnusalt vahva terviku. Kindlasti hindan äärmiselt kõrgelt erinevate valdkonnaspetsialistide teadmisi ja eri tiimide omavahelist koostööd. Seni on kõik valdkondade vahelised projektid sujunud meeldivalt ja konstruktiivselt. Kõiki koheldakse võrdselt ja suhtlusbarjääre erineva tasemega töötajate vahel ei ole. Seda kirjeldab ilmekalt seegi, kui spetsialistid koos partneritega üritustel koos karaoket laulavad ja üheskoos tantsu vihuvad.

 

Milline kontoritraditsioon on Sinu lemmik?

Kindlasti väärib märkimist, et olenemata sellest, kas tegemist on kogu ettevõtte või tiimisisese üritusega, siis suurepärane seltskond on alati garanteeritud. Ma ei teagi, kas see on hea või halb, aga kontoris saab pea iga nädal midagi snäkkida, kui keegi kolleegidest on köögilauale poetanud midagi maitsvat. See tähendab, et tuleb ka rohkem aktiivselt liikuda, ja siinkohal panustavad nii tööandja kui ka kolleegid, kes kutsuvad aktiivsetest tegevustest osa võtma. Kui ilmad hakkavad kevadel soojemaks ja päikselisemaks muutuma, on meil vahvad koosviibimised kontori terrassil, kus meie suurepärased kolleegid kokkavad. Heast toidust peetakse meil väga lugu ja mis veelgi ägedam – seda kõike teevad meie oma inimesed.

 

Milline on olnud Sinu meeldejäävaim tööülesanne? Näiteks midagi, mis oli kas väga huvitav või keeruline või midagi sellist, millega polnud varem kokku puutunud?

Kõige meeldejäävam kogemus on mul 2022. aasta suvest, kui oli ka puhkuste aeg. Minu ülesanne oli operatiivselt ühe due diligence’i projekti juhtimine. Tegemist oli eilseks-tarvis-stiilis tähtajaga tööga ning klient ei olnud tähtaja suhtes ka kuigi paindlik, kuid kokkuvõttes sain koos tiimiga kliendilt äärmiselt positiivse tagasiside. Suurepärane tagasiside annab alati motivatsiooni juurde, et oma tööd veelgi paremini teha.

 

Millised Grant Thornton Balticu väärtused kattuvad kõige rohkem Sinu väärtushinnangutega?

Koostöö, täiuslikkus ja vastutus on minu jaoks võtmeväärtused, mis loovad nii organisatsioonis kui ka tiimis positiivse keskkonna, kuhu iga kolleeg tahab iga päev panustada. Üks asi on olla klientide jaoks igal ajal olemas, kuid veelgi olulisem on olla kolleegidena ka üksteise jaoks olemas, märgates, toetades, kuulates ja innustades. Ühiselt eesmärkideni jõudmine algab kokkuleppest, kuidas ning mil viisil soovime eesmärke saavutada, võttes seejuures arvesse iga kolleegi tugevusi ja soove.

Kandideeri kohe, kui soovid kasvada tegijaks!

Vaata vabu töökohti Kirjuta meile