article banner
Case study

Palju maksab õigus müüa BMW-d?

Grant Thornton Baltic selgitas selle välja, sest nõustasime Eestis BMW, MINI ja Kia müügiõiguste üle minemist United Motors AS-ilt Inchcape Motors Estonia OÜ-le.

Juunis lõpule jõudnud tehinguga müüs United Motors oma Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel asuvad BMW, MINI ja KIA müügi ning hoolduse ja remondiga tegelevad esindused osaühingule Inchcape Motors Estonia. United Motors jätkab BMW-de ja MINI-de hooldust ja remonti Tallinna külje all asuvas Peetri esinduses. 

Grant Thornton Baltic nõustas AS-i United Motors nii ettevõtte üleminekutingimuste paika panemisel kui ka hinnaläbirääkimistel. Ettevõtte üleminek olukorras, kus müüdav äriüksus (sõidukite jaemüük) ja alles jääv äriüksus (BMW hooldus ja remont) kasutavad igapäevases äritegevuses samu süsteeme, lisas tehingule keerulisust.

Grant Thornton Baltic tegeles järgmiste teemadega: 

  • AS-i United Motors õiguslik, finants- ja maksualane due diligence nõustamine.
  • Ettevõtte ülemineku nõustamine, sealhulgas üleantavate varade määratlemine, lepingute koostamine, teavituste koostamine.
  • Tehingu tingimuste ja hinnaläbirääkimiste nõustamine.

Nõustamisprojekti juhtis Grant Thornton Balticu partner Eneli Perolainen ning suure panuse andsid meie juhtiv partner Mati Nõmmiste ning õigus- ja finantsnõustajad Henri Parisalu, Marko Rebane, Ants Ansper ja Allan Kubu

 

Teie ettevõttel on käsil sarnased väljakutsed? Kasvame koos! 

Võtke meiega ühendust