Contents

Tänavu 1. oktoobril jõudis lõpule tehing, millega rahvusvaheline kindlustusmaakler ostis enamusosaluse Eesti maaklerettevõttes CHB Kindlustusmaakler OÜ.

Grant Thornton Baltic nõustas ostutehingus Howden Finland Oy-d, mis on Soomes valdkonna turuliider ja kuulub rahvusvahelisse kontserni Howden Broking. Peamiselt ärikliente teenindava CHB Kindlustusmaakler OÜ ostmisega kinnitab Howden kanda esmalt Eesti turul, seejärel on plaanis liikuda Läti ja Leedu turule.

„Olime Howdeni nõustajana kaasatud kogu tehinguprotsessi: koostöös oma Soome kolleegidega Revico Grant Thornton Oy-st tegime õigus-, maksu- ja finantsalase hoolsusauditi, aitasime ostja ja müüja vahel läbirääkimisi pidada ja tehingut ellu viia. Koostöö meie, Revico Grant Thorntoni ja Howden Finlandi vahel sujus väga ladusalt,“ kirjeldas Grant Thornton Balticu juhtiv õigus- ja finantsnõustaja Marko Rebane.

„Tehingus oli keskne küsimus, kuidas läbirääkimiste käigus leida mõlemaid pooli rahuldav tulemus olukorras, kus pärast tehingut jäävad pooled koostööd tegema ja senistest CHB omanikest saavad Howden Brokingu aktsionärid,“ selgitas Marko Rebane. Antud juhul jätkasid CHB Kindlustusmaakleri endised omanikud Priit Helm ja Andry Saarm ettevõtte enamusosalust Howdenile müües CHB Kindlustusmaakleri juhtidena.

„Tegu on kaaluka piiriülese tehinguga Eesti kindlustusturul. Osana Howdenist on meil parem juurdepääs uutele kindlustustoodetele ja majandussektoritele. Oleme võtnud suuna agressiivsele kasvule globaalse grupi liikmena. See loob meile võimalusi tuua turule uusi tooteid, et vastata piirkonnas tegutsevate ettevõtete vajadustele,“ sõnas CHB juhatuse esimees Andry Saarm pressiteate vahendusel.