Kai Paalberg Grant Thornton Baltic

Liitusin Grant Thornton Balticuga 2019. aasta alguses. Asusin juhtima riskijuhtimise ja siseauditi valdkonda, mis oli eelnevalt olnud mõnda aega juhita ning tiimita. Ülesanne oli päris suur – see valdkond tuli taas käima lükata.

Esmalt kuluski aega tiimi ülesehitamiseks, klientidega suhete loomiseks ja nende usalduse taastamiseks ning teenuste arendamiseks. Oluline oli ka meeskonna  ja tiimitunnetuse loomine ning rollide jagunemine. Loomulikult ei saa auditi valdkonnas mööda vaadata ka töö metoodikast.

Uue töötaja sisseelamise periood on Grant Thornton Balticus toredasti üles ehitatud – iga valdkonna juht teeb paari nädala jooksul ettekande, mille põhjal tekib hea ülevaade sellest, millega ettevõte tegeleb ja kes siin töötavad. Mulle meeldis, et kogu infot ei antud prauhti korraga kätte – nii ei jõua info kinnistuda, aga uuele töötajale on infot alati palju.

Emotsioonid laes juba esimesel tööpäeval

Minu kõige positiivsem ja emotsionaalsem kogemus on seotud esimese tööpäevaga. Nimelt alustasin tööd päeval, mil Grant Thornton Balticul oli jõulupidu, kus tunnustati aasta parimaid töötajaid. Kuigi ma ei tundnud üritusel kedagi, sattusin lauas mõnusasse seltskonda. Liigutav oli kuulda, kuidas kaastöötajad aasta parimaid tutvustasid ja kuidas parimad ise tänukõnesid pidasid. Veider oli, et siis veel tundmatus seltskonnas tuli liigutusest pisar silma.

Tööle asudes olin finantskontrolli valdkonnas ja juhtimises tegelikult juba üsna kogenud ja sellest tulenevalt ka väljakujunenud isiksus. Kuigi asusin tööle üsna sarnasele ametikohale võrreldes eelmisega, on töö iseloom erinev ja sellest tulenevalt ka suhtumine ning käitumisnormid. Kuna eelmise tööandja juures olin olnud päris pikka aega, siis oli mul väike hirm muutuste ees ja seda sammu teha ei olnud kerge. Nüüd tunnen end aga enesekindlalt, kindlasti on laienenud silmaring ärisektori tegemiste ja vajaduste suhtes ning näen erinevaid võimalusi, mida varem näha ei osanud. Mul on suurepärane tiim, kus on toetav õhkkond, avatud suhtlus, hea infovahetus ning toimivad kokkulepped.

Tunnen, nagu töötaksin oma firmas

Grant Thornton Balticus töötades on pisut selline tunne nagu teeksid oma väikest ettevõtet, ainult et tugiteenused on samuti olemas: personalijuht, turundus, IT-tugi ja muud töövahendid, aga ka tehniline tugi. Lisaks muidugi kogu ettevõttes toimetav suur meeskond. Tuge saab igast suunast, sest meie sisekliima on hea ja suhtlus on avatud. Otsese juhiga on mul igakuised lühemad kohtumised ning kvartaalsed eesmärkide seadmised ja jälgimised, see kõik aitab liinil püsida. Kõige olulisem aga ongi leida see, millega tegeleda tahad. Kuna mina olin pikalt töötanud avalikus sektoris, siis kindlasti vajasin rohkem tuge just finantspoolega ehk oma valdkonna tulususe jälgimisega (seda ikka veel õpin).

Minu kogemuse põhjal on Grant Thornton Baltic tööandjana paindlik, ajaga kaasas käiv, meeskonnatööd ja professionaalset ning sõbralikku suhtumist väärtustav ettevõte. Need väärtused on minu jaoks väga olulised, sest loovad hea sisekliima, mis peegeldub ka meie lähenemises klientide projektidele ning nendega suhtlemisele.

Vabadus ja nõudlikkus käsikäes

Tööandjana on Grant Thornton Baltic andnud mulle väga palju vabadust, loonud mõnusa keskkonna töö tegemiseks ja võimaluse eneseteostuseks. Ettevõte väärtustab väga oma töötajate arengut ja on loonud võimaluse osaleda erinevate valdkondadega seotud projektides erinevates rollides. See annab hea silmaringi ja laia kogemuse. Samas on Grant Thornton Baltic ettevõttena ka nõudlik – see sunnib pingutama ning uusi eesmärke seadma.

Paindlik tööaeg on loomulikult see, mida iga lapsevanem tööandjalt tänapäeval ootab. Lapsevanema roll nõuab pühendumist mitmel rindel – nii kodus kui ka tööl. Paindlik tööaeg seda kõike võimaldab, nii et ei pea midagi ohvriks tooma. Et see oleks tõhus, nõuab paindlik tööaeg ka enesedistsipliini – ei taha ju igal õhtul tööd teha. Seega kuigi tööaeg on meil paindlik, püüan ma sellegipoolest oma tööpäeva alustada hommikul kontoris ning lõpetada tööpäeva nii, et jõuan õhtul perega mõnusalt aega veeta. Ettevõte on loonud kõik võimalused kaugtööks, seega saab muretult ka kodukontoris töötada ja seda tehakse siin päris palju. Olen kõiki neid võimalusi kasutanud, sest aeg-ajalt on ikka perega seotud tegevusi, mida tuleb teha tavapärasel tööajal. Kõik need võimalused ja tööandja toetav suhtumine lubavad sellist paindlikkust ilma süümepiinadeta ja stressita kasutada.

Lahedad traditsioonid liidavad

Lisaks on meil mitmeid toredaid kontoritraditsioone. Minu lemmik on kolmapäevane puuviljapäev. Väga mõnus on värskeid puuvilju nosida ja kolleegidega puuviljakuhja ümber juttu rääkida. Ja loomulikult meeldivad mulle meie kontori terrassil toimuvad ühised üritused – seal ei ole ainult värske õhk, päike ja tore seltskond, vaid alati ka hea söök ja jook. Selline sumisemine suvisel terrassil on lihtsalt võrratu.

Kokkuvõtteks võin öelda, et Grant Thornton Balticus töötavad väga erilised inimesed ning tundub, nagu oleks neid meie ettevõttesse hoolega valitud. Igaühel on mingi vimka küljes 😊, samas on kõik sõbralikud ja targad! Tööd tehakse hoolega, aga ka vaba aega osatakse mõnusalt sisustada.

Kas meie ettevõte kõnetab Sind?