Tehtud töö

Aitasime tugevdada kahe suure keemiaettevõtte koostööd

insight featured image
Contents

Saksa pereettevõte Bodo Möller Chemie ostis 2023. aastal Henkelilt kaubamärkide Loctite, Teroson ja Technomelt turustusõigused ning asutas Baltikumis Henkeli liimide ja hermeetikute edasimüügiga tegelemiseks tütarühingu Bodo Möller Chemie Baltics OÜ. Tütarühingu asutamist nõustas Grant Thornton Baltic.

Ühtlasi sai Tartus asuvast Bodo Möller Chemie Baltics OÜ-st emaettevõtte Ida-Euroopa suuruselt teine filiaal. Grant Thornton Balticu partner ja maksunõustamise valdkonna juht Kristjan Järve rõhutas, et tegemist oli keerulise projektiga, kuna aega oli vaid kolm kuud, mille jooksul tuli keerulise ärimudeliga kliendile tütarühing asutada ja nõustada teda Henkelilt ostetud liimide ärisuuna ülevõtmisel maksude, tööõiguse ja raamatupidamise aspektides. „Tegime koostööd Grant Thorntoni Läti, Leedu ja Poola kolleegidega ning loomulikult suhtlesime pidevalt kliendiga. Hoolimata kiirest tempost sai tütarühing õigeks ajaks asutatud,“ selgitas Kristjan Järve.

Grant Thornton Balticu osutatud teenused Bodo Möller Chemiele:

  • Baltikumi operatsioonidele sobiva juriidilise struktuuri valimise nõustamine,
  • Baltikumi tütarühingu asutamise toimingud,
  • Eesti, Läti ja Leedu tarneahela käibemaksuanalüüs,
  • Henkel Balti OÜ-lt ostetud äri ülevõtmise nõustamine maksude, tööõiguse ja raamatupidamise aspektides,
  • Baltikumiülese raamatupidamise sisseseadmine koos koordineerimisega Eestist.

Grant Thornton Balticust osalesid lisaks Kristjan Järvele projektis Merli Kesküla, Gaily Kuusik, Ruth Rebane, Anastassia Volmerson ja Deiwi Aru, samuti mitmed maksu- ja raamatupidamise spetsialistid Lätist ja Leedust.  

1974. aastal asutatud Bodo Möller Chemie tegutseb enam kui 30 riigis. Ettevõte ühendab muu hulgas BASF-i, DuPonti, Dow, Henkeli ja Huntsmani toodete edasimüüjana keemiatööstuse valdkonna turuliidrite tehnoloogilised lahendused ning aastatepikkuse protsessi- ja rakendustehnoloogia kogemuse.