article banner
Tehingunõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas ISS Eesti omandanud investoreid

ISS Eesti AS on Eesti suurim kinnisvara haldamist, hooldamist ja erinevaid puhastusteenuseid pakkuv ettevõte, kelle klientide hulgas on kaubandusketid, haridusasutused ning suurte büroo- ja tootmishoonete omanikud. ISS Eesti annab tööd ligikaudu 1500 inimesele, teenindades rohkem kui 700 äriklienti ja üle 20 000 korteri üle kogu Eesti. ISS Eesti AS kuulub rahvusvahelisse kontserni ISS.

Investorite esindaja Triinu Reinoldi sõnul on vajadus professionaalse ja kompaktse kinnisvarahooldusteenuse järele Eestis üha kasvav ning eriti hindavad selle teenuse puhul tipptaset välisinvestorid. „1500 töötajaga ISS kuulub täna Eesti suurimate ettevõtete hulka, olles teenuse kvaliteedi, professionaalsuse ja uute tehnoloogiate kasutusele võtmise poolest teiste pakkujate seas turul eesrinnas. Usaldame ISS-i tänast juhtkonda, hindame kõrgelt nende nägemust ning soovime ettevõtte seniseid teenuseid jõudsalt edasi arendada.“

Uued omanikud toetavad senist juhtkonda ning nende eesmärki parandada Eestis veelgi teenuste kvaliteeti ja suurendada usaldust ettevõtte vastu.

Grant Thornton Baltic nõustas investoreid ISS Eesti äritegevuse ostmisel. Selleks tegid Grant Thornton Balticu nõustajad finants- ja maksualase due diligence’i, tuvastamaks riske, mida tehingu läbirääkimistel ning ostu-müügilepingu sõlmimisel arvesse võtta.

Ettevõtte uus nimi saab selgeks järgmiste kuude jooksul, seni jätkatakse tegevust ISS Eesti nime all.

Grant Thorntoni meeskonda juhtis partner ja nõustamisteenuste valdkonna juht Artur Suits ning suure panuse andsid meie maksu- ja finantsnõustajad Sander Adamson, Ants Ansper, Mikk Mägi, Kaili Kallastu, Marko Rebane, Rain Roball ja Christopher Roosla.

Professionaalne, põhjalik ja kiire töö

“Ligi 1500 töötajaga ISS Eesti ostmise tegi meie jaoks keeruliseks mitu asja. Esiteks meie meeskonna väiksus. Teine mure oli pangalaen, kuna mõistlikke laenutingimusi ei tahtnud keegi pakkuda. Kolmandaks ei olnud mul ISS-is tuttavaid, seega siseinfot ettevõtte sisekliima ja muude oluliste aspektide kohta ei õnnestunud saada.

Seetõttu oli Grant Thornton Balticu tugi Ants Ansperi ja tema meeskonna näol täpselt selline nagu vaja, sest nad mõtlesid väga kliendi ehk minu vaatenurgast. Hoolimata sellest, et ajakava oli tihe, peeti kõikidest tähtaegadest kinni. Samuti olid meeskonna liikmed alati kättesaadavad. Eriti oluline oli see viimaste lepingu detailide läbirääkimise ajal. Kokkuvõttes professionaalne, põhjalik ja kiire töö!”

 

Ülo Kallas, investor

Teie ettevõttel on käsil sarnased väljakutsed? Kasvame koos! 

Võtke meiega ühendust