Ettevõtte areng on pidev protsess, mis vajab kindlakäelist juhtimist.

Äri- ja finantslahendused sõltuvad kiiresti muutuvast majanduskeskkonnast, samal ajal tuleb arvesse võtta ka omanike ja juhtkonna eesmärke, ettevõtte arenguvõimalusi, konkurente ning rahastamis-, õigus- ja maksuküsimusi.

Nõustame kliente kõikides tehinguprotsessi olulistes aspektides: ostja, ostu või ühendamise kandidaadi leidmine, esmane analüüs ja väärtuse hindamine, läbirääkimised, due diligence, tehinguhinna struktureerimine, juriidilise dokumentatsiooni ettevalmistamine ning tehingu formaalne lõpetamine. Nõustame ka ettevõtte juhtkonnapoolseid väljaoste omanikelt.

Tekkis küsimusi?

Võtke meiega ühendust!

Kuidas ettevõtet müüa?

Müügiks ettevalmistamine

Meie tehingunõustamise tiim aitab ettevõtet müügiks ettevalmistamisel, alates väärtust vähendavate mõjurite tuvastamisest, raamatupidamise korrastamisest, optimaalse maksustamise analüüsist kuni lepingute läbivaatamise ja müügieelse restruktureerimiseni (carve-out).

Strateegia väljatöötamine ja huviliste leidmine

Töötame välja tehingu strateegia, mis hõlmab ettevõtte väärtuse hindamist ja tehingu hinna kujundamist. Samuti kaardistame potentsiaalsed investorid, kasutades Grant Thorntoni rahvusvahelist võrgustikku ja koostame müügimaterjalid (teaser, infomemorandum) huvilistega kontakteerumiseks. Ettevõtte müümise korral  hõlmab protsess ostuhuviliste leidmist, esmast analüüsi ja potentsiaalsete ostjatega kontakteerumist. Ettevõtte ostmise korral aitame leida ja ühendust võtta potentsiaalsete kandidaatidega, teostame hoolsusauditi ja oleme abiks tehingu läbirääkimisel ja juriidilise dokumentatsiooni koostamisel.

Läbirääkimistel osalemine

Nõustame ja osaleme tiimiga läbirääkimistel, põhjendades ja selgitades erinevaid seisukohti, et leida parimad lahendused. Valmistame ette kogu dokumentatsiooni allkirjastamiseks (nt kavatsuste protokoll (LOI), term sheet).

Due diligence-i läbiviimine

Ettevõtete müügi korral nõustame ja haldame hoolsusauditi (due diligence) tegemise protsessi. Koostöös müüjaga koostame ja esitame infopäringus soovitud materjalid, aitame küsimustele vastamisel ja seame üles struktureeritud dataroom’i koos vajalike andmetega. Ettevõtte ostmisel teeme sõltumatu eksperdina omandatava ettevõtte finants-, maksu- ja õigusalase due diligence’i, lähtudes rahvusvahelisest ja Eesti parimast praktikast. Samuti aitame läbi viia IT-alase hoolsusauditi tuvastamaks võimalikud riskid ja andes soovitused nende maandamiseks. Due diligence’i tegemisel lähtume koostöös kliendiga välja töötatud ulatusest, mis toetaks strateegiliste eesmärkide saavutamist.

Ostu-müügilepingu koostamine ja läbirääkimine

Meie tehingunõustamise meeskond toetab Teid ostu-müügilepingu läbirääkimistel ja korraldamisel ning valmistab ette tehingu dokumentatsiooni, sh konfidentsiaalsuskokkuleppe (NDA), ettevõtte ostu-müügi lepingu (SPA) ja muu vajaliku dokumentatsiooni.

Tehingu sõlmimine

Tehingu sõlmimine tähendab lisaks allkirjastamisele ka jätkutegevusi. Näiteks aitame suurema turuosaga ettevõtetel koostada ja esitada konkurentsiametile koondumisteadet, et koondumiseks heakskiit saada.

Tehingujärgsed tegevused

Tehingujärgsete tegevuste läbiviimine sõltub nii tehingu struktuurist kui ka due diligence’i tulemustest. Nõustamine hõlmab hoolsusauditis tuvastatud riskide maandamist, lepingute lõpetamist või nende muutmise läbirääkimist, ühingute integratsiooni jms.

Võtke meiega ühendust

Tekkis küsimusi?

Võtke meiega ühendust!

KLIENT KIIDAB

2022 Peeter Tiitson 350x350.png2022. aasta kevadsuvel nõustas Grant Thornton Baltic meid Audide müügi ja hooldusega tegelevate ettevõtete müügiks ettevalmistamisega ning 50% osaluse müügiga UG Investments OÜ-le. Grant Thornton Baltic nõustas meid nii ettevõtete struktuuri paika panemisel ja loomisel, müügitingimuste läbirääkimistel ja vormistamisel kui ka mitmesuguste müügitehingujärgsete toimingutega, sh koondumistaotluse ettevalmistamisega.

Tahan välja tuua Kristjan Järve ja Katrin Mustasaare panuse ja pühendumuse, mis minu jaoks tekitas usaldusväärse õhkkonna ja andis kindluse, et eesootava tehing õnnestub. Nende professionaalsus on see, mis kõige rohkem kõnetab, ja ma olen kindel, et meie koostöö jätkub ka tulevikus.

Peeter Tiitson
Al Mare Auto tegevjuht

Kliendilood

Valik meie nõustajate poolt tehtud töid ettevõtete ostu- ja müügi-, ühinemis- ja jagunemistehingute nõustamise valdkonnas. Tutvuge veel tehtud töödega

mai 2024

Nõustasime Pro Optikat laienemisel

Finants-, maksu- ja õigusnõustamine

Nõustasime Pro Optika kaubamärgi all Eesti suuruselt teist optikakaupluste jaeketti opereerivat OptiPRO OÜ-d, kes ostab Pere Optika kauplusteketi omanikettevõtte Optiland Eesti OÜ.

Lugege lähemalt

jaanuar 2024

Aitasime tugevdada kahe suure keemiaettevõtte koostööd

Maksu- ja õigusnõustamine, raamatupidamine

Saksa pereettevõte Bodo Möller Chemie ostis 2023. aastal Henkelilt kaubamärkide Loctite, Teroson ja Technomelt turustusõigused ning asutas tütarühingu.

Lugege lähemalt

september 2023

Nõustasime rahvusvahelise ettevõtte Inspecta Estonia OÜ juhtkonda

Finants-, maksu- ja õigusnõustamine

Grant Thornton Balticu nõustamistiim nõustas Inspecta Estonia OÜ juhtkonda Metrex Mõõtekeskus OÜ ostmisel.

Lugege lähemalt

september 2023

Nõustasime Sirowat konkurendi ostmisel

Finants- ja õigusnõustamine

Rahvusvaheline kosmeetika-, parfümeeria- ja salongitoodete ning käsimüügiravimite hulgimüüja Sirowa ostis tuntud Eesti ilutoodete hulgimüüja.

Lugege lähemalt

detsember 2022

Nõustasime OÜ-d Rannu Seeme osaniku väljumise tehingus

Õigus- ja maksunõustamine

Grant Thornton Balticu tehingunõustamise tiim aitas kliendile välja töötada tingimused osaniku väljumiseks, sh nõustasime tehingu läbiviimist ja vormistamist.

Lugege lähemalt

november 2022

Nõustasime riskikapitalifondi investeeringut iduettevõttesse Qualitista

Finants- ja maksunõustamine

Grant Thornton Baltic tegi 2022. aasta augustis Eesti iduettevõttele Qualitista finants- ja maksualase hoolsusauditi.

Lugege lähemalt

november 2022

Nõustasime Audide maaletoojat osaluse müümisel

Maksu- ja õigusnõustamine

2022. aasta kevadsuvel müüs Fourings OÜ, mis koondab Eestis Audide müügi ja hooldusega tegelevaid ettevõtteid, 50-protsendilise osaluse investeerimisettevõttele UG Investments.

Lugege lähemalt

oktoober 2022

Nõustasime riskikapitalifondi investeeringut iduettevõttesse Jobbatical

Maksu- ja finantsnõustamine

Põhjamaade riskikapitalifond Inventure investeeris 2022. aastal Eesti iduettevõttesse Jobbatical 11,6 miljonit eurot.

Lugege lähemalt

jaanuar 2022

Nõustasime Saksa ettevõtet RAUMEDIC

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Nõustasime Saksamaa ettevõtet RAUMEDIC AG aktsiaseltsi A&G ostmisel.

Lugege lähemalt

detsember 2021

Nõustasime rahvusvahelist kindlustusmaaklerit Howden Eesti turule sisenemisel

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas ostutehingus Howden Finland Oy-d, mis on Soomes valdkonna turuliider ja kuulub rahvusvahelisse kontserni Howden Broking.

Lugege lähemalt

november 2020

Nõustasime BlackFini investeeringut finantsvaldkonna start-up’i

Finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic tegi novembris 2020 piiratud ulatusega finants- ja maksualase due diligence’i start-up ettevõttele Modularbank, mis pakub uue põlvkonna pangandusplatvormina kliendikeskseid finantsteenuseid.

Lugege lähemalt

juuli 2019

Grant Thornton Baltic nõustas ISS Eesti omandanud investoreid

Finants- ja maksunõustamine

Nõustasime investoreid ISS Eesti äritegevuse ostmisel tehes finants- ja maksualase due diligence’i...

Lugege lähemalt

juuni 2019

Rahvusvaheline hulgimüüja EUGESTA ostis Eesti juhtiva kohviettevõtte

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas 2019. aasta kevadel Leedu ettevõtte EUGESTA Läti üksust EUGESTA un Partneri SIA, kes omandas KAFO Eesti OÜ. KAFO Eesti OÜ impordib ja müüb Eestis kohvi ja kohvivalmistamise seadmeid.

Lugege lähemalt

aprill 2018

United Motors ostis Peugeot' ja Hyundai edasimüüja

Õigus-, maksu- ja finantsnõustamine

Grant Thornton Baltic nõustas United Motorsit nii ettevõtte omandamistingimuste paika panemisel, üleantavate varade määratlemisel, lepingute koostamisel kui ka hinnaläbirääkimistel. Samuti tegi Grant Thornton Baltic hoolsusauditi (due diligence’i) Auto Forte Tallinn OÜ-le veendumaks, et ostetav vara vastab ostja soovidele ning tingimustele.

Lugege lähemalt

juuli 2018

Grant Thornton Baltic OÜ nõustas BPM Capital OÜ-d andmesidevõrkude rajamisega tegeleva Corle OÜ omastamisel

Finants- ja maksunõustamine

Tehingu keerulisus seisnes selles, et lühikese aja jooksul tuli teha ettevõtte pikaajaliste finants- ja maksuandmete sisuline ja detailne analüüs, et avastada võimalikud kitsaskohad, riskid ja ohud ning anda kliendile ülevaade ettevõtte praegusest seisukorrast.

Lugege lähemalt

juuni 2017

Grant Thornton Baltic nõustas Eestis BMW, MINI ja Kia müügiõiguste üle minemist Inchcape Motors Estonia OÜ-le

Õigus-, finants- ja maksunõustamine

Juunis lõpule jõudnud tehinguga müüs United Motors oma Tallinnas, Tartus, Pärnus ja Kohtla-Järvel asuvad BMW, MINI ja KIA müügi ning hoolduse ja remondiga tegelevad esindused osaühingule Inchcape Motors Estonia. United Motors jätkab BMW-de ja MINI-de hooldust ja remonti Tallinna külje all asuvas Peetri esinduses.

Lugege lähemalt