Due Diligence

Nõustasime riskikapitalifondi investeeringut iduettevõttesse Qualitista

insight featured image

Grant Thornton Baltic tegi 2022. aasta augustis Eesti iduettevõttele Qualitista, mis kasutab kaubamärki Klaus, finants- ja maksualase hoolsusauditi. Klaus tegeleb klienditoe kvaliteedi tagamise SaaS lahenduse haldamisega, mille eesmärk on jälgida ja parendada väikese ja keskmise suurusega ettevõtete klienditeeninduse taset.

Klaus kaasas hiljuti riskikapitali investoritelt 12 miljonit eurot, et arendada Klausi tarkvara ja toetada ettevõtte edasist laienemist. Üks investoritest oli meie klient, juhtiv riskikapitalifond Acton Capital Partners. Ettevõttel on enam kui 20-aastane investeerimiskogemus ja hea arusaam kõrgtehnoloogilisi lahendusi pakkuvatest ärimudelitest. Nende missioon on toetada kõrgtehnoloogiliste lahenduste valdkonna eestvedajaid, kellel on potentsiaali luua pikemas perspektiivis väärtust.

Investeerimisprotsessi käigus tegi Grant Thornton Balticu tiim Klausi finants- ja maksualase hoolsusauditi. Projekti juhtisid partnerid Artur Suits ja Kristjan Järve. Finantsnõustajad Eve Lille, Erik Suits, Karin Küttis ja Arnold Vahtra tegelesid finantsalase hoolsusauditiga ning maksunõustajad Nadežda Mihhailitšenko ja Jaana Sild maksuteemadega.

Acton Capital Partnersi peajurist Benedikt Sudbrock kinnitas, et arvestades iduettevõtete maailmale iseloomulikku kiiret tempot, hindavad nad kõrgelt Grant Thornton Balticu spetsialistide võimekust teha hoolsusaudit lühikese aja jooksul ja esitada töö tulemus kokku lepitud tähtajaks. „Meil on olnud suur rõõm teha koostööd Grant Thornton Balticu nõustamistiimiga!“

2022 Acton logo 2.png

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie tehingunõustajatega.