Tehingunõustamine

Nõustasime Pro Optikat laienemisel

insight featured image
Contents

Grant Thornton Baltic nõustas Pro Optika kaubamärgi all Eesti suuruselt teist optikakaupluste jaeketti opereerivat OptiPRO OÜ-d, kes ostab Pere Optika kauplusteketi omanikettevõtte Optiland Eesti OÜ. Tehingule peab heakskiidu andma Konkurentsiamet. 

Eesti kapitalil põhineva perefirma OptiPRO juhatuse liikme Bruno Lauri sõnul annab tehing ettevõttele võimaluse laiendada oma tooteportfelli tuntud rahvusvaheliste kaubamärkide, 33 kaupluse ning sinna juurde kuuluvate teenuste ja varadega. „Pro Optika ja Pere Optika jätkavad ka edaspidi eraldi kaubamärkide all tegutsemist, et pakkuda laia valikut optikatooteid erinevatele tarbijagruppidele. Meie jaoks väljendub tehingu majanduslik kasu tegevusmahtude suurendamisega kaasnevas mastaabiefektis ja kokkuhoiul erinevatelt tugiteenustelt,” kinnitas Lauri.topp of Form

Grant Thornton Balticu tehingunõustamise tiim juhtis tehinguprotsessi ostja poolelt (buy-side) alates esimesest päevast kuni ostu-müügilepingu allkirjastamiseni. Toetasime Pro Optikat esmastel läbirääkimistel, pakkumuse koostamisel ja tasuvusanalüüsi tegemisel (sh tehingu sünergiate hindamisel), tervikliku finants-, maksu- ja õigusalase hoolsusauditi (due diligence) läbiviimisel ning hilisemal tehingu dokumentatsiooni koostamisel ja ostu-müügilepingu (SPA) hinnamehhanismi ja tingimuste läbirääkimistel.

Grant Thornton Balticu finantsnõustamise valdkonna juht Erik Suits tõi välja, et OptiPRO on olnud kauaaegne Grant Thorntoni raamatupidamise ja nõustamisteenuste klient. „Meie   aastatepikkune koostöö on suurepärane näide illustreerimaks Grant Thorntoni missiooni olla usaldusväärne nõustaja ja partner kliendi ettevõtte igas elukaare etapis, tagades kliendile seejuures meelerahu ja edu. Praegune elukaare etapp tõi Pro Optikale võimaluse M&A tehinguga kasvada ja pakkuda sellega turuliidrile, Instrumentarium Optikale, senisest tõhusamat konkurentsi,“ viitas Erik Suits.

„OptiPRO tehingunõustamine sai mulle väga südamelähedaseks, kuna olime algusest peale kaasatud ning toetasime ettevõtet terviklikult kogu tehingu vältel ja ka pärast seda. Siinkohal soovin tunnustada Bruno Lauri kui suurepärast tegevjuhti ja ettevõtjat, kes kogu tehinguprotsessi vältel oli väga hea partner meie tehingunõustamise tiimile, esitades asjakohaseid küsimusi, säilitades pingelistel hetkedel külma närvi ning usaldades kriitilistel momentidel tehingunõustajaid. Usun siiralt, et Bruno Lauri juhtimisel jätkavad Pro Optika ja Pere Optika Eesti optikaturul tugeva konkurentsi pakkumist ja kasvu,“ kinnitas Erik Suits.

Projekti tiim: Tehinguprotsessi juhtisid Grant Thornton Balticu finantsnõustamise valdkonna juht Erik Suits ja õigusnõustamise valdkonna partner Kristel Tiits, olulise panuse andsid maksunõustamise valdkonna juht Kristjan Järve ning tehingunõustajate tiimist Uljana Feldman, Artur Suits, Eve Lille, Arnold Vahtra, Getriin Riimand, Nadežda Mihhailitšenko ja Eliis Mets.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.