Ettevõtte saneerimine on erinevate abinõude rakendamine ettevõtte majanduslike raskuste ületamiseks, tema likviidsuse taastamiseks, kasumlikkuse parandamiseks ja jätkusuutliku majandamise tagamiseks.

Kui ettevõte on muutunud maksejõuetuks, kuid saab eeldada, et saneerimismeetmete rakendamise tulemusena saaks sellest jälle toimiv ja maksejõuline äri, aitab saneerimine üle ajutistest makseraskustest ja hoida ära pankroti.

Saneerimismenetluse algatamise eelduseks on nõuetekohane avaldus kohtule ning juhul kui ettevõtja on põhistanud, et tema maksejõuetuse tekkimine tulevikus on tõenäoline, ettevõtja vajab saneerimist ja ettevõtja jätkusuutlik majandamine on pärast saneerimist tõenäoliselt võimalik, algatab kohus saneerimismenetluse.

Saneerimismenetluse alguses aitame ettevõtjal koostada saneerimiskava, mille peavad kinnitama võlausaldajad ja/või kohus. Saneerimismenetluse käigus jälgib saneerimisnõustaja saneerimiskava täitmist ning annab sellest kohtule ja võlausaldajatele aru.

Saatke oma päring

AS Baltika saneerimine

Projektimeeskond
Grant Thornton Balticus olid projektiga seotud nõustamisteenuste valdkonnajuht Artur Suits, finantsnõustamise valdkonna juht Mikk Mägi ja juhtiv finantsnõustaja Ants Ansper.
Rõivatootja Baltika
Baltika Group, mille peakontor asub Tallinnas, asutati 1928. aastal. Baltika on Baltimaade juhtiv moebrände koondav ettevõte, mis omab, juhib ja arendab kolme rahvusvaheliselt edukat moebrändi: Monton, Baltman ja Ivo Nikkolo.
Teisi tehtud töid

Kogemus annab kindlustunde

Grant Thornton Balticu nõustajad aitavad ettevõtjatel saneerimist läbi viia ning omavad kogemusi saneerimisnõustajatena ja ekspertidena.

Saneerimisnõustajateks on üldiselt vandeadvokaat, pankrotihaldur või audiitor ning saneerimisnõustaja ülesanne on:

  • teavitada võlausaldajat ja kohut erapooletult ning asjatundlikult ettevõtte majanduslikust olukorrast ja saneerimisvõimalustest,
  • nõustada ja abistada ettevõtjat saneerimismenetluse jooksul,
  • kontrollida võlausaldaja nõude õiguspärasust ja ettevõtja tehingute otstarbekust.
Artur Suits
Partner, nõustamisteenuste valdkonna juht
Artur Suits

Meie kogemus

Meie kogemus
Grant Thornton Balticu partner Artur Suits nõustas aastatel 2010-2014 saneerimisnõustajana logistikafirma Nordnet AS (täna Nordnet OÜ) saneerimist koostöös advokaadibürooga COBALT.
Logistikafirma Nordnet
Logistikafirma Nordnet tegeleb jahutatud ja külmutatud toodete käitlemisega ning lao- ja logistikateenuse pakkumisega. Ettevõtte saneerimine viidi edukalt läbi saneerimiskavas ettenähtud ajast pea poole lühema ajaga.
Teisi tehtud töid