Enesearenguks leidub mustmiljon võimalust

Öeldakse küll, et iga algus on raske ja kulgeb üle kivide-kändude, kuid Leneli teekond Grant Thornton Balticus algas 2022. aasta juulis üle ootuste hästi. Juba enne oma esimest tööpäeva tundis Lenel, et see võibki olla õige organisatsioon just tema jaoks: „Ma ei tundnud tuge mitte esimesest tööle asumise päevast, vaid esimesest kontaktist ettevõtte värbaja Kätliniga, kelle positiivse ja rõõmsa telefonikõne peale ma üldse kandideerimisprotsessis osaleda otsustasin,“ mäletab Lenel.

Kuidas Sinu teekond Grant Thornton Balticus on kulgenud?  

Olles eelnevalt üle üheksa aasta raamatupidamisteenuseid osutavas ettevõttes töötanud, olin küll harjunud kiire tempoga, kuid veidi oli hirm keskkonnavahetuse ja täiesti uue kliendiportfelli ees. See hirm oli aga asjatu, sest terve raamatupidamise tiim on olnud väga toetav ja põhjalikult ettevalmistatud uue töötaja sisseelamisprogramm muutis kogu protsessi väga sujuvaks.

Esimesest päevast peale olen tundnud tuge nii oma tiimilt kui ka valdkonnajuhilt. Kui kohe alguses ise ei tea, kelle poole pöörduda, siis on abiks olnud grupijuht, kes on alati valmis, olemas ja suunab küsimustega õige osakonna inimese laua juurde. Ükski küsimus ei ole kunagi üleliigne ja kedagi ei visata pea ees vette ega öelda lihtsalt: „uju“. Ja seda on kõrvalt näha mitte ainult meie tiimis, vaid ka kõikides teistes raamatupidamise gruppides.

Mis Sulle Grant Thornton Balticu kui tööandja juures meeldib?

Tööandjana on Grant Thornton Baltic väga toetav. Regulaarsed vestlused grupijuhiga projektide ja iseenda arengu teemal on väga olulised. Ma ei osanud nendest varem puudust tunda, aga nüüd näen, et töötaja seisukohalt on need vajalikud. Usalduslikus õhkkonnas saab ära rääkida kõik tööalased mured ja rõõmud.

Ja see rääkimine ei ole ainult jutt, vaid reaalselt korraldatakse töid töötajate tagasisidet arvesse võttes – et iga kliendi ja halduri suhtlus töötaks kui õlitatult ning säiliks ka positiivne sisekliima. Anonüümsed tagasisideküsitlused julgeteks arvamusavaldusteks, ühised tiimiüritused, igakuised põnevad infotunnid ettevõtte uudistega – Grant Thornton Baltic hoolib oma töötajatest ning seda kõike võimalikult läbipaistvalt.

Millised Grant Thornton Balticu väärtused kattuvad kõige rohkem Sinu väärtushinnangutega?

Soov ja tahe pakkuda kvaliteetset teenust koostöös kolleegidega. Projektil võib olla üks haldur, aga keerulisemate teemadega ei pea üksi üleöö raamatust tarkust pähe nõiduma. Ka ettevõtte partneritelt saab tuge ja kinnitust oma teadmistele, et lõpptulemus oleks kliendi jaoks kvaliteetne. 

Töö- ja eraelu tasakaal: kuidas see väljendub Sinu jaoks Grant Thornton Balticus töötades?

Paindlik tööaeg! Nooremana unistasin, et ei peaks tulevikus töötama E–R ja 9–17 ja ma ei peagi! Kõike saab läbi rääkida, kuni töö on tehtud ja klient rahul. Kui on suurem isiklik sündmus, siis võimaldatakse selle tarbeks vaba päev.

Ja ei tasu unustada, et puhkuse ajal saab ka päriselt puhata ilma hirmuta, et naastes on ees kuhjunud ülesanded, mis topeltkiirusel ära tuleb teha ja sellega saab ka kogu rõõm puhkusest justkui välja imetud. Vaba aeg on vaba aeg ja kui on vaja kassiga arsti juures käia või kodus remonti teha, siis takistuseks ei ole mitte töö, vaid iseenda laiskus.

Kuidas toetatakse Sinu arvates Grant Thornton Balticus inimeste arengut?

Siin ollakse valmis võtma praktikale andekaid noori, kes soovi ja hea koostöö korral ka endale töökoha on suutnud kindlustada. See näitab, et ettevõttesse ei otsita mitte ainult oma ala spetsialiste, vaid ollakse valmis ka täiesti rohelisest koolinoorest spetsialisti kujundama. Samuti toetatakse edasist kutsekvalifikatsiooni eksami sooritamist ja mitte ainult eksami enda kulu, vaid ka selleks vajalike eelnevate koolituste kulutusi (me kõik teame, et hinnad võivad olla üsna krõbedad!).

Isiklikult tunnen, et minu areng Grant Thorntonis on selle peatselt täituva aasta jooksul olnud kiire ja tormiline. Kuigi ma ei tulnud otse koolist ja ei ole ennast kirja pannud raamatupidaja 6. kutsetaseme eksamile, siis koostöös endast targemate spetsialistidega olen omandanud hulganisti teadmisi nii konsolideerimisest kui ka krüptovaldkonnast (seda kõike kolleegide abivalmiduse ja toega).

Loomulikult ei ole ma kummaski valdkonnas veel spetsialist ja arenguruumi on, kuid siin tulevad appi erinevad koolitused, mida Grant Thornton Baltic aasta ringi vastavalt töötajate soovile planeerib, ning loodetavasti ühel päeval tunnen end ka selles valdkonnas veel kindlamalt.

Milline on olnud seni Su kõige positiivsem ja emotsionaalsem kogemus Grant Thornton Balticus töötades?

Minu jaoks on positiivne see, et igal hommikul tulen tööle hea meelega. Mulle on eredalt meelde jäänud üks töine hommik, mil raamatupidamise osakonna juht Gaily tuli uusi toredaid kliente pakkuma ja midagi ma seal vastasin, mille peale ta ründas mind selja tagant täiesti ootamatult suure sooja pai ja heade sõnadega! Võttis silma märjaks siis ja paneb naeratama seda meenutades ka nüüd.

Emotsionaalsem hetk oli muidugi ka siis, kui mind valiti 2022. aasta uustulnukaks raamatupidamises. Ma ei osanud seda unes ka mitte näha, sest olin selle suurepärase kollektiiviga liitunud alles juuli teises pooles. Mida aeg edasi, seda rohkem märkan ka ise tublisid inimesi enda ümber, ja kui on aeg valida 2023 hooaja parimaid, siis saab valik ikka väga raske olema!

Milline kontoritraditsioon on Sinu lemmik?

Hommikused jalutuskäigud ühes grupijuhi Tiina ja projektijuhi Triinuga viiendalt korruselt kolmandale. Milleks? Eks ikka kohvi järele! Isegi kui viies korrus sai täiesti tutika kohvimasina, siis need jalutuskäigud jäid alles. See on nagu hommikune töine äratus. :)

Kuidas kirjeldaksid Grant Thornton Balticus töötavaid inimesi?

Ei ole vahet, mis osakonnas keegi töötab, ole sa assistent või partner, noor või vana, kukk või kana – kõik on ühtemoodi motiveeritud andma endast parimat, et Grant Thornton oleks nii töötajate kui ka klientide seas endiselt kõrgelt hinnatud.

Võib öelda, et kui kandideerimisprotsessis puutusin kokku peamiselt Kätliniga, kes oli nii siiras ja tore ja positiivse ellusuhtumisega, siis tööle asudes olen näinud, et see pole ainult värske vere meelitamiseks, vaid kõik ongi just nii toetavad ja toredad iga päev. Ükskõik kui mitu korda ma alguses Zoho Booksis unustasin olulisi nupukesi vajutada, tugitiimi Diana ei kurjustanud kordagi (mul endal oleks tema asemel ilmselt juba närv mustaks läinud).

Milline on olnud sinu meeldejäävaim tööülesanne? Näiteks töö, mis oli kas väga huvitav või väga keeruline või midagi sellist, millega polnud varem kokku puutunud?

Ma mäletan, et kandideerimisvestlusel mainisin, et kokkupuude konsolideerimisega on napp, ja lootus oli, et ehk ei pea niipea sellega veel rinda pistma. Juhtus nii, et juba kahe kuu pärast oli vaja panna kokku konsolideeritud aruanne börsile. Koostöös Triinuga said kõik rahavood kokku ja ega üks ilma teiseta jää – nüüd saan nautida lausa kvartaalset põhiaruannete konsolideerimist.

Muidugi kui mõtlen sellele, et varsti ootab mind ees keerukam numbrite kokku panemine eestlaste-leedukate vahel, siis juba paljast mõttest tuleb peavalu. Aga kes teab, ehk hakkab seegi meeldima? Ega enne ei tea, kui pole ise läbi teinud. Ja nii on olnud kõigega – mis alguses tundub hirmutav, on hiljem tagasi vaadates köömes.