Koolipingist töölaua taha

Grant Thornton Balticus auditi vanemkonsultandi ametit pidav Artur Fredrik Alpstål jõudis meie ettevõttesse tavapärasest erinevat teed pidi. Artur võitis 2022. aasta sügisel Grant Thornton Balticu välja pandud 1500-eurose stipendiumi Tallinna Tehnikaülikooli majandusarvestuse ja ärirahanduse bakalaureusetudengite stipendiumikonkursil. 

Grant Thornton Baltic x Taltech stipendium üleandmine 2023

Miks otsustasid kandideerida Tallinna Tehnikaülikooli Arengufondi stipendiumile? 

Otsisin 2022. aasta sügisel praktikakohta, kui nägin, et käimas on Arengufondi stipendiumite konkurss. TalTechi praktikaportaalis ja tööportaalides ei olnud just väga palju praktikapakkumisi ning siis otsustasin, et kandideerin mõnele huvipakkuvale stipendiumile. Mõtlesin, et kui ma stipendiumit ei saa, siis saan võib-olla kuhugile praktikale, või kui seda ka ei saa, siis ühe kogemuse võrra rikkamaks kindlasti. Tänu oma headele õppetulemustele ja majandusalasele huvile läks mul stipendiumikonkursil paremini, kui oskasin loota, ning mind valis välja kaks ettevõtet. Pärast mõlemaga tutvumist otsustasin Grant Thornton Balticu stipendiumi kasuks.

Millised olid Sinu ootused praktikale asumisel?

Minu eesmärk oli saada võimalikult palju erialast kogemust, osaleda erinevat tüüpi tööülesannete täitmisel, kasutada ülikoolis omandatud teadmisi, õppida ettevõtet tundma ja arendada meeskonnatöö oskust.

Kas Sul oli ootus ka samasse ettevõttesse tööle jääda?

Praktikale asudes oli minu eesmärk saada tööülesanded korralikult selgeks ja pidevalt edasi areneda, esialgu ei mõelnud ma sellele, kas soovin ettevõttesse tööle jääda või mitte. Kuid kui ma nägin, et saan tööga juba hästi hakkama ja sain selle kohta kolleegidelt positiivset tagasisidet, siis tekkis tunne, et Grant Thorntonisse võiks tööle jääda küll. Samuti tekitas soovi tööle jääda positiivne õhkkond ja head kolleegid, moodne kõigi mugavustega kontor ning lisahüved ja üritused, mida ettevõte korraldab.

Mis olid põhjused, miks otsustasid Grant Thornton Balticus töötamise kasuks?

Mis Sulle siin meeldib? 

Meil on võimalik kiiresti areneda ja karjääriredelil edasi jõuda, kui endal on selleks soovi ja motivatsiooni. Ettevõte teeb töötajatele palju koolitusi, mis võimaldab end arendada. Samuti meeldib mulle auditi valdkonnas töötada, kuna see annab võimaluse silmaringi laiendada. Töötades ühes ettevõttes, näen ma kümnete ettevõtete sisse. Auditeid tehes näen, mis erinevates ettevõtetes toimub, millised on nende majandustulemused ja mismoodi on neil protsessid korraldatud. Inventuuri tehes näen ka seda, millised on nende hooned ja kus nad täpselt tegutsevad.

Kindlasti oli üheks töölejäämise põhjuseks ametikõrgendus ja see, et olin kollektiivi juba sisse elanud ning harjunud ettevõtte töörütmi ja -keskkonnaga. Mulle meeldib, et Grant Thornton Baltic toetab oma töötajaid väga paljude lisahüvedega, alates Stebby sporditoetusest ja vaimse tervise nõustamisest kuni väga ägedate üritusteni, nagu näiteks GTB strateegiapäev Rakett 69 teadusteatris.

Miks soovitaksid noortel kandideerida stipendiumile?

Stipendiumile kandideerides on üks nõue motivatsioonikirja kirjutamine. See annab hea võimaluse mõelda selle peale, millega oled viimastel aastatel hakkama saanud, mis on sinu eesmärgid ning kuhu tahad tulevikus välja jõuda. Stipendiumile kandideerimine võib ka olla motivatsiooniks häid õppetulemusi saavutada ja annab kindlasti kasuliku kogemuse. Kui kandideerid stipendiumile, annab see hea võimaluse ettevõtetele ja nende juhtidele silma jääda ning seeläbi saada uusi tutvusi ning tööpakkumisi. Stipendiumile kandideerimine ei maksa midagi, seega tasub kindlasti proovida.

Millega Sa lisaks tööle veel tegeled?

Tegelen oma majutusettevõttega. Alates 2019. aastast pakun Kuressaares ühes puhkemajas majutust ja nüüdseks on lisandunud ka kolm korterit. Suvel läheb suur osa ajast turistidega tegelemisele ja ettevõtte arendamisele, lisaks pakun külastajatele kaatrisõite merel ja lisateenuseid, nagu näiteks sauna, kümblustünni ja SUP-laudade rentimist.

Kui töö kõrvalt aega üle jääb, siis tegelen hobidega. Suvel meeldib mulle purjetamas käia, sel suvel purjetasin koos elukaaslasega Saaremaalt Hiiumaale ja Vormsile. Lisaks meeldib mulle suvel veesuusatada, SUP-laua, kaatri ja mootorrattaga sõita. Talvel üritan vähemalt ühe korra Põhja-Rootsis mägedes suusatamas käia ja Eestis käin murdmaasuusatamas. 

Kandideeri kohe, kui soovid kasvada tegijaks!

Vaata vabu töökohti Kirjuta meile