Rahvusvaheliste organisatsioonide, riikide ja ettevõtete ambitsioonikad kestlikkuseesmärgid tähendavad, et suur- ja väikeinvestorite kapitalipaigutuste põhimõtteline nihkumine rohelise majanduse suunas on juba toimumas. Lisaks soovib üha kasvav arv investoreid tekitada mõjuinvesteeringutega päriselt sotsiaalseid- ja keskkonnamuutusi.

2022-solar panels-ESG-Grant Thornton Baltic-circle.pngKuidas saavad sidusrühmad veenduda, et kavandatava tehingu puhul on täidetud kõik jätkusuutlikkuse kriteeriumid ja tagatud kindlus tuleviku suhtes? Kuidas vältida riski, et investorile jäävad roherahastuse uute regulatsioonide rakendamisel kätte vaid kahaneva väärtusega mittelikviidsed varad?

Paljud investorid peavad investeeringute valimisel usaldusväärseks standardiks keskkonna-, sotsiaalse- ja hea juhtimistava raamistikku. Selle olemasolu on eeldus, et saaks teha keskkonda ja sotsiaalset heaolu väärtustavaid teadlikke investeerimisotsuseid.

Grant Thornton Balticul on keskkonna-, sotsiaalse- ja hea juhtimistavaga seotud hoolsuskohustuse teenuste osutamisel märkimisväärseid kogemusi. Me saame abistada investoreid ja teisi sidusrühmi neile huvipakkuva organisatsiooni keskkonna-, sotsiaalse- ja hea juhtimistava analüüsi tegemisel. Kuigi varem keskendus eelnimetatud analüüs nõuetele vastavuse hindamisele ja võimalikele riskidele, on investorid viimastel aastatel üha enam soovinud hinnata ka väärtuse loomise võimalusi.

Rohkem teavet keskkonna-, sotsiaalse- ja hea juhtimistavaga seotud hoolsuskohustuse aspektide kohta Põhjamaade börsiväliste kapitaliinvesteeringute kontekstis leiate Grant Thornton Swedeni uuringust "ESG in Nordic Private Equity – the State of Play [ 4601 kb ]".

Saatke oma päring

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.