article banner
Palgaarvestus ja tööõigus

Eesti ettevõtted eelistavad palgaarvestuse sisse osta

Autor: Anastasia Borovaja

Üha enam Eesti ettevõtteid ei tegele palgaarvestusega ise, vaid nad ostavad selle teenusena sisse. Selle põhjuseks on nii asjaolu, et töötasu arvestus võtab palju aega ning nõuab ajakohase tarkvara kasutamist, kui ka see, et tuleb kursis olla tihti muutuvate seadustega.

Töötajate jaoks on väga oluline, et väljateenitud palk kantaks neile kokkulepitud päeval ja õiges summas üle. Seega peab palgaarvestus alati olema õigel ajal ja korrektselt tehtud, olenemata sellest, kas palgaarvestaja on koolitusel, puhkusel või sootuks haigeks jäänud.

Palgaarvestuse teenuse sisseostmise kasuks räägibki ettevõtjate sõnul sisemise töökoormuse optimeerimine ja kulude kokkuhoid. Teenusepakkuja valimine annab kindluse, et ka töötaja puhkuse või haigestumise korral saavad palgad õigeaegselt ja korrektselt arvestatud. Grant Thornton Balticus töötab seetõttu iga kliendiga vähemalt kaks raamatupidajat, et tagada õigeaegne töötasu arvestus ka eriolukordades. Samuti nõustab meie meeskond kliente ka keerulisemates palgaarvestuse ja raamatupidamisega seotud küsimustes.

Turvalisus on ülioluline

Palgaarvestuses on tähtis ka isikuandmete turvaline käsitlemine. Grant Thornton Balticu kasutatavas palgaarvestuse tarkvaras on tagatud rollide lahususe printsiip ning väljastame oma palgaarvestuse klientide töötajatele krüpteeritud palgalipikud. Kõik see annab kindluse, et töötajate isiku- ja palgaandmeid käsitletakse vastavalt Euroopa Liidu isikuandmete kaitse üldmääruse nõuetele ning need on turvaliselt kaitstud.

Henkel Balti OÜ personalijuhi Age Razumova sõnul otsustasid nad töötasu arvestuse teenuse sisse osta just seetõttu, et konfidentsiaalsus on selles valdkonnas kriitilise tähtsusega ning Grant Thornton Baltic suudab palgaarvestust teha vastavalt Henkeli rahvusvahelise kontserni turvalisusnõuetele.

Alati ajakohane

Käesoleva aasta alguses muutunud tulumaksuvaba miinimumi arvestamine sujus meie palgaarvestuse klientidel valutult tänu ettevõtte ennetuslikule tegevuskavale ning selgitustööle. Grant Thornton Baltic nõustas ka Eesti üht suurimat tõlketeenuse osutajat, Luisa Tõlkebürood, kellega on ettevõttel pikaaegne ja usaldusväärne koostöö.

 „Luisa jaoks on oluline kvaliteet ja kompetentsus nii ettevõtte põhitegevusalal, tõlketöös, kui ka tugiteenuste puhul. Koostöö Grant Thorntoniga on aidanud meil optimeerida oma sisemist tööd nii, et töö kvaliteet ja vajalikud finantsteadmised on alati tagatud,“ sõnas Luisa Tõlkebüroo OÜ juhatuse liige Kristiina Püttsepp.

Iga seadusemuudatusega kaasneb palgaarvestusprogrammides palju kulukaid muudatusi. Ainuüksi palgaarvestuse tarkvarale  võib ettevõttel kuluda aastas tuhandeid eurosid. Teenust sisse ostes ei pea tarkvara pideva uuendamise peale aega ega raha kulutama, kuna selle eest vastutab teenusepakkuja.

Grant Thornton Balticu palgaarvestuse teenuse kohta saab lähemalt lugeda siit.

Tutvuge seotud teenustega:

Palgaarvestus ja tööõigus Raamatupidamisteenused Maksunõustamine