article banner
Case study

Äriplaan ja finantsprognoosid: Milrem Robotics Type X

Grant Thornton Baltic nõustas 2019. aasta sügisel ettevõtet Milrem Robotics uudse sõjaroboti Type X äriplaani ja finantsprognooside koostamisel.

Nõustasime Milrem Roboticsit investeeringute kaasamisel ja koostasime äriplaani koos finantsprognoosidega. Äriplaani eesmärk oli anda potentsiaalsetele investoritele ülevaade Milrem Roboticsi tegevusest, Type X kontseptsioonist ja võimekusest, turupotentsiaalist ning tegevusplaanist tootmise alustamiseks. Samuti sisaldas see koostöös juhtkonnaga koostatud bilanssi, kasumiaruannet ja rahavooprognoose.

Koostöös Milrem Roboticsi juhtkonnaga koostasime äriplaani, mida tutvustasime ühiselt potentsiaalsetele investoritele.
Type X on uudne sõjarobot, mis on mõõtmetelt sarnane jalaväe lahingumasinatele (nt Eestis kasutusel oleva jalaväe lahingumasinale  CV90). Erinevalt jalaväe lahingumasinatest on Type X kergem, maastikul parema võimekusega ning hoiab inimesed lahingutsoonist kaugemal, sest tegemist on mehitamata ja autonoomse hübriidmasinaga. Esmase tegevusplaani kohaselt jõutakse Type X sõidutestideni 2020. aasta sügisel.

Nõustamisprojekti juhtis Grant Thornton Balticu finantsnõustamise valdkonna juht Mikk Mägi ning suure panuse andis meie finantsnõustaja Rain Roball

Kiirelt arenev ärivaldkond seab kõrged ootused ka meie koostööpartneritele.

„Milrem asutati 2013. aastal. Ettevõttest on tänaseks kasvanud valdkonna juhtiv mehitamata sõidukite ja robootikalahenduste arendaja ning tootja, mis annab tööd enam kui 100 insenerile. Grant Thornton Balticuga oleme koostööd teinud alates 2015. aastast ja nende tiim on meid aidanud nii õigus-, maksu- kui ka finantsküsimustes.

Meie tegevusvaldkond areneb kiirelt ja see seab kõrged ootused nii meile kui ka meie koostöö-partneritele. Nii ootamegi oma koostööpartneritelt selget arusaamist meie äriloogikast nii kohalikul kui ka rahvusvahelisel tasandil, kiiret reageerimisvõimet ja kvaliteetset õigeaegselt tehtud tööd. Grant Thornton Balticu spetsialistid on meie ootused alati täitnud ja oleme nende teenusega väga rahul. Tihe koostöö Grant Thornton Balticu nõustajatega on aidanud meil seatud eesmärgid saavutada. Hea meelega soovitan nende nõustamisteenuseid teistelegi.“

Kuldar Väärsi
Milrem Robotics, juhatuse liige

Teie ettevõttel on käsil sarnased väljakutsed? Kasvame koos! 

Võtke meiega ühendust