Raha jääb panka ja töötajad lepinguta – ettevõtete kustutamise pahupool
Äripäeva raadio | Kasvukursil Raha jääb panka ja töötajad lepinguta – ettevõtete kustutamise pahupool
Tänavu esimese nelja kuuga on äriregistrist majandusaasta aruande esitamata jätmise tõttu kustutatud üle 25 000 ettevõtte. Saade „Kasvukursil“ uuris, milliseid muresid toob ettevõtjale kaasa see, kui firma päevapealt kustutatakse.
Millal oma raamatupidaja lahti lasta?
Kasvukursil Millal oma raamatupidaja lahti lasta?
Kasvukursil saate uues osas räägime raamatupidamisega seotud muredest ja lahendustest. Arutleme, milliseid vigu aitab raamatupidamise automatiseerimine ettevõttes vältida ning millised ohud ja võimalused kaasnevad erinevate tehnoloogiate kasutuselevõtmisega. Mitmeid praktilisi soovitusi jagavad Coop panga ärikliendi igapäevapanganduse juht Erje Mettas, töötajate ümberlokeerimise ettevõtte Jobbatical finantsjuht Glen Madis ja nõustamisettevõtte Grant Thornton raamatupidamisvaldkonna juht Gaily Kuusik.
Kasvukursil töölepingu lõpetamine
Jah, ka Messengeri kaudu võib töölepingu erakorraliselt üles öelda
Töölepingu erakorralise ülesütlemise puhul on kõige olulisem kirjaliku taasesitamise võimalus. Töötaja olgu sõnastuses täpne ja tööandja kiire reageerima.
Kasvukursil audititurg Grant Thornton Baltic
Äri paisub, tegijaid pole – hinnatõus surub audiitorid tupikseisu
Viimasel aastal on paljudel ettevõtetel varade maht ning müügitulu kasvanud, kuid see pole tingimata tulenenud tegevusmahu kasvust vaid inflatsioonist. Seetõttu on need ettevõtted ületanud ka auditeerimiskohustuse lävendi, ning juba varasema suure töömahu tõttu on pidanud audiitorid paljud kliendid ka ukse taha jätma.
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Äripäeva raadio | Kasvukursil Teatud ohumärgid aitavad petturi ära tunda
Praegu on pettuste kuldaeg, kuid pahalase tekitatud kahju on võimalik ennetada, kontrollides regulaarselt oma äripartnereid ning kliente ja jälgides konkreetseid punaseid lipukesi, tõdeti Äripäeva raadio saates “Kasvukursil”.
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Äripäeva raadio | Kasvukursil Tehisintellekt raputab raamatupidajaid: lihtne töö jääb masinatele, tarvis on finantsjuhte
„Kasvukursil“ saates räägiti trendidest raamatupidamise valdkonnas. Analüüsiti erinevusi raamatupidamisteenuse ettevõttesse sisse ostmise ja raamatupidaja palgal hoidmise vahel.
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Äripäeva raadio | Kasvukursil Pettuste kuldaeg: punased lipud, mis peaksid investeeringu juurest peletama
Ajastul, kus investoritele tekib üha uusi ja tulusaid võimalusi raha paigutamiseks ning paljud neist ei allu finantsinspektsiooni ega muu regulaatori järelevalvele, tuleks pettuste ennetamiseks jälgida konkreetseid punaseid lippe.
Eduka värbamise valem: palgaga enam üksi ei meelita
Äripäeva raadio: kasvukursil Eduka värbamise valem: palgaga enam üksi ei meelita
Personalivaldkonna trendidest ja oma värbamise õppetundidest rääkisid Grant Thornton Balticu personaliteenuste juhtiv nõustaja Airi Neemre ja Grant Thornton Balticu majasisene värbaja Kätlin Treima.
Raskel ajal ettevõtet müüa on keerulisem, aga mitte võimatu
Äripäeva raadio | Kasvukursil Raskel ajal ettevõtet müüa on keerulisem, aga mitte võimatu
Tehinguturul on ekspertide kinnitusel võrreldes kevadega aktiivsus taastunud, kuid arvestada tuleb sellega, et lepingutesse lisatakse raskel ajal karmimaid tingimusi. Saates "Kasvukursil" räägiti ettevõtete müügist – sellest, mis praegu ostu-müügi turul toimub, millised on peamised müügi põhjused ja kuidas kujuneb hind. Lisaks tuleb jutuks, kellele on mõistlik ettevõtet müügiks pakkuda ning mis võib viia tehingu katkijäämiseni.
Krüptofirmade pitsitamine tekitab audiitorite nappuse ja avab uue turuniši
Äripäeva raadio: Kasvukursil Krüptofirmade pitsitamine tekitab audiitorite nappuse ja avab uue turuniši
Krüptofirmadele hiljuti rakendunud auditi nõue suurendab hüppeliselt audiitorite töökoormust ja neilt oodatakse teenust, mille pakkumiseks kompetents Eestis täna valdavalt puudub. Kasvukursil saate stuudios olid külas Audiitorkogu juht Märt-Martin Arengu, Grant Thornton Balticu partner ja auditivaldkonna juht Mart Nõmper ning Eesti Raamatupidajate Kogu juht Margus Tammeraja.
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Äripäeva raadio: Kasvukursil Kriisijuhtimise kuldreeglid rõhuvad planeerimisele ja kommunikatsioonile
Igas kriisis tuleks vaadata tulevikku helgelt, kuid koostada seejuures kuulikindel kriisiplaan, mis aitab üle ka kõige hullematest olukordadest. Toimiva strateegia saab üles ehitada lihtsaid nippe järgides, leidsid kogenud praktikud Äripäeva raadiosaates „Kasvukursil“.
GT background Mobius blue purple
Äripäeva raadio: Kasvukursil Elutöö müünud ärimehe kogemus: kuidas hiinlastelt maksimum kätte saada
Enne Eesti taasiseseisvumist siin äritegevust alustanud Kevin Probert-Ehaver müüs hiljuti Hiina suurkorporatsioonile HikVision oma elutöö – kolm BK Groupi Baltikumi ettevõtet. Tehing osutus planeeritust keerulisemaks, kuid lõpuks õnnestus välja kaubelda algselt pakutuga võrreldes kolmekordne hind.
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Rikkumistest teavitamine ettevõttes Vilepuhuja märtri rollist välja tõstmine toob ettevõtjatele uusi kohustusi
Selleks, et vilepuhuja julgeks organisatsiooni kitsaskohtadele osundada, peab ta tundma end turvaliselt. Peagi rakenduv Euroopa Liidu direktiiv seab ettevõtetele konkreetsed nõuded tagamaks, et probleemidele tähelepanu juhtija ei satuks märtri rolli.
Õigesti kokku pandud nõukogu puhub ettevõttele tuule tiibadesse
Äripäeva raadio: Kasvukursil Õigesti kokku pandud nõukogu puhub ettevõttele tuule tiibadesse
Ettevõtte tugevate tulemuste saavutamisele aitab kaasa targalt valitud nõukogu, kes ei tee tööd ainuüksi koosolekutel, vaid paneb paika selged strateegilised eesmärgid nii juhtkonnale kui ka endale ning mõõdab neid järjepidevalt, olles seejuures viimasele mentoriks
Grant Thornton Baltic saade Kasvukursil Äripäeva raadios
Äripäeva raadio: Kasvukursil Vilepuhuja ei ole enam märter, vaid ettevõtte kultuuri parandaja
Detsembri saates „Kasvukursil“ räägiti vilepuhumisest, sest 2021. aasta detsembris jõustub üleeuroopaline vilepuhujate direktiiv, mis annab teisti nimetatult ka vihjeandjatele suurema õigusliku kaitse. Jutuks tuli, kuidas kaitsta vihjeandja konfidentsiaalsust, kuidas vihjeliini üles seada ja millised on nii töötajate kui ka juhtkonna hirmud seoses vihjete andmisega. Saatekülalised rääkisid, mis aitab neid hirme maandada.