Üritus on lõppenud. neljapäev, 18. jaanuar 2024

Äriseadustiku muudatused jõustusid 1. veebruaril 2023 ja jõustus ka uus äriregistri seadus.

Äriregistri seadusesse viidi üle senini äriseadustikus äriregistrit reguleerinud sätted, mille eesmärk on e-äriregistris võimaluste laiendamine ettevõtjatele ja aruandlusdistsipliini parandamine. Äriseadustikus tehti samuti mitmed märkimisväärsed muudatused.

Äriregistri seadus jõustus/jõustub kolmes etapis ja olulised kuupäevad on järgmised.

  1. Seaduse üldine jõustumistähtaeg oli 1. veebruaril 2023.
  2. Osanike nimekirja muudatused jõustusid 1. septembril 2023.
  3. Ärinime broneerimise ja kindlal kuupäeval kande taotlemise võimalus jõustub 1. märtsil 2024.

Nõustamishommikul vaatame üle olulisemad muudatused ja anname ülevaate, kuidas neid seni praktikas on rakendatud, samuti räägime ettevõtjatele muudatustega kaasnevatest kitsaskohadest. 

  • majandusaasta aruande esitamata jätmisel rakenduvad sanktsioonid
  • ühingu registrist kustutamine äriregistri poolt
  • osanike nimekirja pidamine
  • osaühingu minimaalse osakapitali suuruse nõude kaotamine
  • osaühingu ja aktsiaseltsi netovara nõude muutmine
  • kontsernireeglite muutmine

Esineja

Kristel Tiits
Partner, õigusnõustamise valdkonna juht

Kristel tuli Grant Thornton Balticusse õigusnõustajana tööle 2008. aastal. Peagi sai temast juhtiv õigusnõustaja ja alates 2021. aastast juhib Kristel kogu õigusnõustamise valdkonda. Alates juulist 2022 on Kristel Tiits Grant Thornton Balticu partner. Kristeli põhivaldkond on töö- ja ühinguõigus. Ta on kursis tööõiguse kõige peenemate nüanssidega, alates töövaidluste lahendamisest ja lõpetades isikuandmete kaitsega ning ta oskab nõu anda nii suurtele rahvusvahelistele kontsernidele kui ka mikroettevõtetele. Ühinguõiguse valdkonnas tegeleb ta ettevõtete restruktureerimise ja omandamiste nõustamisega.

Registreerumiseks palun täitke registreerumise vorm veebis, saatke e-kiri aadressil info@ee.gt.com või helistage telefonil 626 0500.

Osalejatele saadame veebiseminari lingi päev enne nõustamishommiku toimumist. Kui Te ei ole päev enne seminari toimumist saanud e-kirja seminari veebilingiga, siis kirjutage palun meile info@ee.gt.com

 

Soovite olla kursis meie uudiste ning tulevaste koolituste ja seminaridega?