Raamatupidamisteenused

Toetasime oma raamatupidamise klienti börsile jõudmisel

Gamer Grant Thornton Baltic

Tallinna börsi alternatiivnimekirja Nasdaq First North lisandub maikuus järjekordne Eesti ettevõte – digitoodete vahendusplatvorm Punktid Technologies AS. Meil on hea meel, et saime Punktide börsileminekule kaasa aidata, koostades nende konsolideeritud majandusaasta aruande.

Grant Thornton Balticus tegelesid Punktid Technologies AS-iga raamatupidamise grupijuht Tiina Põri ning raamatupidamisteenuste projektijuht ja vandeaudiitor Triinu Randmäe.

Tiina Põri selgitas, et Punktid Technologies on Grant Thornton Balticu raamatupidamise klient alates 2021. aasta veebruarist. „Meie ülesanne oli koostada konsolideeritud majandusaasta aruanne. Kuna ettevõttel on kaks tütarettevõtet, kelle raamatupidamist meie ei tee, tuli meil end tütarettevõtete äritegevuse ja raamatupidamisega kurssi viia. Arvestades, et ajagraafik oli tihe, oli see omamoodi proovikivi, kuid saime kõik õigeks ajaks tehtud,“ kirjeldas Tiina Põri.

Triinu Randmäe täiendas, et börsile mineva ettevõtte konsolideerimine ei erine tavaettevõtte konsolideerimisest, kuid kuna tütarettevõtete raamatupidamisprotsessidega tutvumisel ilmnes mitmeid nüansse, tuli nii konsolideerimistabelit kui ka aastaaruannet mitmeid kordi lihvida. „Kokkuvõttes oli see üks põnev ja arendav ülesanne,“ leidis ka Triinu Randmäe.

Punktid Technologies AS on Eesti suurim arvutimänge ja mängukoode vahendav platvorm. Börsilt raha kaasamise eesmärk on veebilehe punktid.com tehniline uuendamine ning Soome, Läti ja Leedu turul laienemine. Punktid Technologies AS-i aktsiate avalik pakkumine kestab 19. aprillist 29. aprillini. Aktsiatega kauplemine First Northil algab prognoosi kohaselt 19. mail.

Nasdaq First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First Northil avalikult kaubeldavaks, kuna nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.