article banner
Ühinemised ja jagunemised

Tahate kindla peale välja minna? Küsige nõu!

Eestis ostetakse ja müüakse sadu ettevõtteid aastas. Suuremate tehingute puhul on nõustajate kaasamine muutunud üsna tavapäraseks, kuid ka väiksemate ostu-müügitehingute puhul tasub kindla peale välja minna ja nõustaja appi võtta.

6 aspekti, millega Grant Thornton Baltic Teile ettevõtte ostmisel saab kasulik olla:

 1. Anname Teile ülevaate, milliseid etappe ja tegevusi ettevõtte ostuprotsess sisaldab ning kui kaua see aega võtab.
 2. Aitame Teil potentsiaalsete ostuobjektide seast leida just sellise ettevõtte, mis Teie tulevikuplaanide realiseerimiseks kõige paremini sobib. Ostetav ettevõte võib olla Teie konkurent või hoopis oluline lüli Teie tarneahelas.
 3. Võtame Teile huvipakkuva ettevõttega ühendust, et välja selgitada nende müügihuvi. Teile tagab see konfidentsiaalsuse – kui tahate osta konkurenti, siis ilmselt Te ei soovi, et Teie plaanidest liiga vara teada saadakse.
 4. Hindame põhjalikult väljavalitud ettevõtte majandusolukorda, tulevikuväärtust, ostmisega kaasnevaid riske (due diligence) ning teeme kindlaks ettevõtte hinna.
 5. Osaleme läbirääkimistel, valmistame ette tehinguks vajalikud lepingud ning dokumendid ja tegeleme mitte ainult õigus- ning maksuküsimustega, vaid abistame vajadusel ka finantseerimisega seotud teemadega.
 6. Aitame pärast ostutehingut kahte ettevõtet sisuliselt ühendada – see on oluline, et tekiks ühine organisatsioonikultuur, ühised väärtused ja ühine hingamine.

6 aspekti, millega Grant Thornton Baltic Teile ettevõtte müümisel saab kasulik olla:

 1. Anname Teile ülevaate, milliseid etappe ja tegevusi ettevõtte müügiprotsess sisaldab ning kui kaua see aega võtab.
 2. Selgitame välja Teie ettevõtte väärtuse ehk võimaliku müügihinna.
 3. Kui Teil ei ole kindlat ostuhuvilist, siis kirjutame Teie ettevõtte kohta lühikirjelduse ja tutvustame seda potentsiaalsetele ostjatele.
 4. Kui olete sobivaimad ostuhuvilised välja valinud, koostame ülevaate Teie ettevõtte finantsolukorrast, klientidest ja muust olulisest, mille põhjal potentsiaalsed ostjad saavad teha esialgse hinnapakkumise.
 5. Kui olete lõplikult ostuhuvilise(d) välja valinud, viiakse Teie ettevõttes läbi hoolsusaudit ehk due diligence. Meie aitame Teil selleks kõik vajalikud dokumendid kokku panna ja koordineerime kogu due diligence’i protsessi.
 6. Aitame Teil ostjaga müügitingimustes kokku leppida, valmistame ette tehinguks vajalikud lepingud ja dokumendid ning tegeleme õigus- ja maksuküsimustega. 

 

Tark mees taskus

Kristo Karilaid, United Motors ASi juhatuse liige

„Äris on oluline ümbritseda end tarkade nõuandjatega, sest kõikides valdkondades ei saa ise spetsialist olla. Ettevõtete ostmine ei ole meie igapäevategevus ja seetõttu valisime oma nõuandjaks Grant Thornton Balticu. Meie aastaid kestnud koostöö näitab, et langetasime õige otsuse.

2018. aasta sügisel nõustas Grant Thornton Baltic meid Peugeot’ ja Hyundai sõidukite müügiõiguse omandamise tehingu juures. Ostsime AFT Capital OÜ, kelle tütarettevõte Auto Forte Tallinn OÜ omas Eestis Peugeot’ ja Hyundai sõidukite müügiõigust. Grant Thornton Baltic nõustas meid nii ettevõtte omandamistingimuste paika panemisel, üleantavate varade määratlemisel, lepingute koostamisel kui ka hinnaläbirääkimistel.

Hindame väga kõrgelt Grant Thornton Balticu panust ostu-müügilepingu läbivaatamisel ja nõustajate tähelepanelikkust ka pisimate detailide asjus AFT Capitali hoolsusauditi tegemisel.“

Miks Grant Thornton Baltic?

Meie juures saate kõik omandamise või müügiga seotud teenused ühest kohast: valmistame ette lepingud, hindame ettevõtte väärtuse, teeme due diligence’i, anname nõu ettevõtte struktuuri ja maksuküsimuste asjus jpm.

Meil on pikaajaline kogemus ka piiriüleste tehingute nõustamisel ning saame kasutada rohkem kui 130 riigis tegutsevate Grant Thorntoni liikmesettevõtete kontakte ja teadmisi.