Kliendilugu

Hüpoteeklaen AS: siseaudiitor aitab hoida ettevõtte usaldusväärsust

insight featured image
Contents

Öeldakse, et usalduse väljateenimiseks kulub aastaid, aga usalduse kaotamiseks piisab vaid hetkest. Eriti tõsiselt tuleb sellesse tõdemusse suhtuda finantssektoris, kus vaekausil on suured rahasummad ning klientide, koostööpartnerite ja järelevalveasutuste usaldus.

Üle 30 töötajaga Hüpoteeklaen AS on alates 2009. aastast Eestis tegutsev krediidiandja, kes väljastab eraisikutele ja ettevõtetele kinnisvara tagatisel laene. Alates 2021. aastast on Hüpoteeklaenu siseaudiitor Grant Thornton Baltic. Hüpoteeklaen AS-i juhatuse liige ja riskijuht Raido Roos põhjendab Baltikumi suurima kohaliku partnerite juhitud audiitor- ja nõustamisbüroo valikut järgmiselt: „Varem tegi meile siseauditeid väiksem teenusepakkuja, kuid ettevõtte kasvades oli vaja laialdasema kogemusega siseaudiitorit. Seega küsisime mõned pakkumised, kohtusime võimalike uute partneritega ning valiku langetamisel said otsustavaks Grant Thornton Balticu kiire ja sisuline tagasiside ning asjatundlikkus. Tekkis tunne, et oleme ühel lainel.“

Grant Thornton Balticu siseaudiitorite esimene töö Hüpoteeklaenu AS-is oli analüüsida, kas ja milliseid huvide konflikti olukordi ettevõttes võib esineda, ning teha ettepanekuid huvide konflikti vältimiseks. „Tegime siseaudiitori soovituste põhjal oma protsessides muudatusi, et huvide konflikti risk miinimumini viia. See teema on väga oluline, sest üks asi on reaalne huvide konflikti olukord, kuid juba seegi tekitab mainekahju, kui keegi väidab, et ettevõttes on huvide konflikt, kuigi seda tegelikult pole. Ka nende olukordade tekkimise risk tuleb maandada,“ selgitab Raido Roos. Ta rõhutab, et väline pilk ettevõttele on väga kasulik, sest oma töötajad ei pruugi osata kõiki asju märgata. „Saame siseaudiitorilt nii kindlustunnet, et asjad on õigesti tehtud, kui ka soovitusi selle kohta, mida võiks parandada. Ettevõtjad, kes lähevad liikvele mõttega, et meie organisatsioonis on kõik korras ja me ei vaja siseaudiitori erapooletut panust, on juba algusest peale eksiteel,“ leiab Raido Roos.

Aasta jooksul teevad Grant Thornton Balticu siseaudiitorid Hüpoteeklaenu AS-is paar suuremat siseauditit, lisaks seiratakse varasemate siseauditite soovituste järgimist ja võetakse ette mõned nõuandvad tööd. Näiteks tehti Grant Thornton Balticu andmekaitse ja infoturbe nõustaja Indrek Keisi juhtimisel 2022. aastal mahukas andmekaitse ja infoturbe audit. „Indrek oli oma töös väga detailne ja aitas meid ka pärast auditi lõppemist, kui tegime oma protsessides muudatusi,“ kiidab Raido Roos.

Koostööd Grant Thornton Balticu siseaudiitoritega iseloomustab Roos järgmiste sõnadega: kiirus, kompetentsus, meeldivus. „Mul pole kunagi tekkinud tunnet, et mõni teema oleks nende jaoks võõras, kuigi finantssektor on spetsiifiline ja nõuab eriteadmisi. Oleme Grant Thornton Balticu tööga väga rahul!“

Siseauditid Hüpoteeklaen AS-is

Võimalike huvide konflikti tekkimise olukordade analüüs, rahapesu tõkestamisega seotud protseduuride hindamine, isikuandmete kaitse ja infoturbe audit, vastutustundliku laenamise nõuete täitmise hindamine. Analüüsitakse ka eelmise aasta siseauditite soovituste järgimist.

Kai Paalberg-Grant Thornton Baltic-1440x524pix.jpg

Kai Paalberg, Grant Thornton Balticu riskijuhtimisteenuste valdkonna juht ja juhtiv siseaudiitor

Hüpoteeklaen AS

Hüpoteeklaen AS on kodumaine krediidiandja, kes on juba  alates aastast 2009 pakkunud kinnisvara tagatisel laene Eesti ettevõtetele ja eraisikutele. Pikaajalise kinnisvara- ja pangandussektori kogemusega meeskond leiab sobiva ja kiire finantseeringu klientide erinevate vajaduste jaoks: ettevõtted investeerivad peamiselt arendustegevustesse ning eraisikud parandavad sagedamini oma elamistingimusi. Aina olulisem on rahastusmudeli kohandatavus, sest häid ideid ja unistusi, mida ellu viia, on meie klientidel piisavalt. 

Riskide hindamisel oleme konservatiivsed nagu valdkonna seadused nõuavad, järgime vastutustundliku laenamise põhimõtteid ja laenuandjate hea tava. Koostöö tugevate partneritega annab kindluse, et ajame koos õiget asja.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.