article banner
Case Study

Kaitseväe sõidukeid hooldava firma osalus müüdi soomlastele

Oktoobris omandas Soome ettevõte Patria Oyj Eesti Kaitseväe soomukeid ja rivitehnikat hooldava ja remontiva ettevõtte Milrem LCM OÜ enamusosaluse. Grant Thornton Baltic nõustas keerulises ja lühikese aja jooksul toimunud tehingus müüjat, oma pikaaegset klienti Mootor Grupp AS-i.

Enne tehingut eraldati restruktureerimise käigus Mootor Grupp AS-i tütarettevõttest Milrem AS soomukite ja rivitehnika remondi ja hooldusega seonduv ettevõte, mis anti üle Milrem LCM OÜ-le. Seejärel müüdi Milrem LCM OÜ enamusosalus Soome äriühingule Patria Oyj.

Grant Thornton Baltic tegeles muu hulgas tehingu tingimuste ja hinna läbirääkimiste nõustamisega. Tehinguga seotud dokumentatsiooni hoiti ja tehti osapooltele kättesaadavaks Grant Thornton Balticu turvalises pilvepõhises andmebaasis. Peamine väljakutse oli samaaegne restruktureerimine ja tehingu tegemine kahe kuu jooksul.

Mootor Grupi juhatuse esimees Hugo Osula: „Meie koostöö Grant Thornton Balticuga on kestnud üle paarikümne aasta. Tean, et saan nende peale kindel olla ka keerulisemate teemade lahendamisel. Hea näide on Mootor Grupile kuulunud Milrem LCM OÜ enamusosaluse müügitehingu ettevalmistamine ja läbiviimine. Meeskonnatöö oli kiire ja ladus ning mitmed keerulised olukorrad said sujuva lahenduse. Hindan Grant Thornton Balticu nõustajate töökust, täpsust ja detailidesse süvenemise võimet ning julgen neid kindlasti soovitada.“

Nõustamisprojekti juhtis Grant Thornton Balticu partner Eneli Perolainen. Meeskonda kuulusid finants- ja õigusnõustaja Henri Parisalu, finantsnõustaja Mikk Mägi ja õigusnõustaja Allan Kubu. Tööga oli seotud ka Grant Thornton Balticu juhtiv partner Mati Nõmmiste.

 

Grant Thornton Baltic on Baltikumis tegutsev ärinõustamisettevõte, mis pakub oma klientidele finants-, õigus-, maksu- ja riskijuhtimisteenuseid, auditit ja IT auditit ning raamatupidamisteenust. Grant Thornton Baltic kuulub rahvusvahelisse organisatsiooni Grant Thornton, kus töötab 47 000 eksperti, kes tegutsevad enam kui 130-s riigis.

 

Teie ettevõttel on käsil sarnased väljakutsed? Kasvame koos! 

Võtke meiega ühendust