Tehtud töö

Aitasime kaasa Hepsori börsidebüüdile

insight featured image
Contents

2021-11-26 Hepsor-börsikell.PNGMöödunud aasta novembri lõpus alustati Nasdaq Tallinna börsil kauplemist Eesti ühe suurema kinnisvaraarendaja Hepsor AS-i aktsiatega. Grant Thornton Balticu enam kui kümneliikmeline sise- ja välisspetsialistide tiim aitas Hepsori börsile jõudmisele kaasa, auditeerides ettevõtte noteerimisprospektis esitatud IFRS-põhise finantsaruandluse.

Balti börside põhinimekirjas noteeritud Hepsor kaasas investoritelt aktsiate avaliku esmapakkumisega (IPO) kümme miljonit eurot. Hepsori IPO oli investorite arvult – ligi 20 000 – suuruselt kolmas IPO kogu Balti börsiajaloo jooksul. Noteerimisega sai Hepsor AS-ist avaliku huvi üksus (AHÜ, PIE) audiitortegevuse regulatsioonide mõttes.

Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste juht Mart Nõmper sõnas, et aktsiate börsi põhinimekirjas noteerimine nõuab emitendilt aeganõudvat ettevalmistust ja põhjalikku aruandlust, sealhulgas aktsiate noteerimisprojektis esitatud finantsaruandluse koostamist rahvusvahelise finantsaruandluse standardi IFRS kohaselt.

„Mul on väga hea meel, et Hepsor usaldas IFRS aruandluse auditeerimise Grant Thornton Balticule. Meie spetsialistide jaoks oli see huvitav ja arendav töö. Saime väärtusliku kogemuse võrra rikkamaks, sest seni oli Hepsor kasutanud Eesti finantsaruandluse standardit EFS, kuid börsileminekuks tuli kogu aruandlus IFRS-ile üle viia,“ selgitas Mart Nõmper.

Edaspidistest plaanidest rääkides sõnas Nõmper: „Oleme võtnud strateegiliseks eesmärgiks teenindada nii börsi põhinimekirja kui ka alternatiivturule First North Baltic suunduvaid emitente ning peatselt on meilt veel põnevaid uudiseid oodata!“

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.