1. jaanuaril 2020 jõustunud muudatustega võeti maksualase teabevahetuse seadusesse üle Euroopa nõukogu direktiivist (EL) 2018/822 tulenevad sätted piiriülestest maksuskeemidest teavitamise kohta.

Tegemist on Euroopa Liidu ja OECD järjekordse meetmega võitluses agressiivse maksuplaneerimise vastu. Esmajärjekorras peab piiriülesest maksuskeemist maksuhaldurit teavitama maksunõustaja, kuid teatud juhtudel ka maksumaksja ise.

Kuigi teavitamistähtaegu lükati koroonaviirusest tingitud eriolukorra tõttu poole aasta võrra edasi, tasub aegsasti analüüsida, kas ettevõte on alates 25. juunist 2018 rakendanud selliseid piiriüleseid skeeme (sh olnud osapool sellistes tehingutes), millel on mõju maksukohustusele, finantskontode alasele teabevahetusele või mille abil on võimalik peita tegelikku kasusaajat.

Ootame nõustamishommikule eelkõige piiriüleselt tegutsevate ettevõtete ja kontsernide juhte, finantsjuhte ja raamatupidajaid.

Nõustamishommiku teemad

  • Millistest piiriülestest maksuskeemidest tuleb maksuametile teada anda ja milline on teavitamise reaalne mõju?
  • Mis tähtajaks tuleb maksuametit teavitada?
  • Millistel juhtudel peab maksuametit maksuskeemist teavitama maksunõustaja ja millal on see kohustus maksumaksjal?
Esineja
Kristjan Järve Partner, maksunõustamise valdkonna juht
Urzula Välb Juhtiv maksunõustaja

Registreerumine

Nõustamishommikul saab osaleda nii meie Tallinna kontorisse kohale tulles kui ka veebiülekande vahendusel. Veebis osalejatele saadame veebilingi päev enne nõustamishommiku toimumist.

Tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda!

Registreeruge nõustamishommikule!

Registreerumiseks palun täitke registreerumise vorm veebis, saatke e-kiri aadressil info@ee.gt.com või helistage telefonil 626 0500.

Registreerumisel märkige palun kindlasti, kas osalete veebi vahendusel või tulete meie kontorisse.

Kui olete registreerunud, aga ei saa siiski nõustamishommikul osaleda, palume Teil sellest meile teada anda e-posti aadressil info@ee.gt.com või telefoni 6262 0500.

Registreeruge siin 

Grant Thornton Baltic OÜ
  • Toimumise aeg:
  • 24.09.20 kell 9.30–10.30.
  • Osaleda saab nii veebi vahendusel kui ka Grant Thornton Balticu Tallinna kontoris Pärnu mnt 22, III korrusel.
  • Tasuta, kuid palume eelnevalt registreeruda!
Tel: 626 0500 Contact: