article banner
Saneerimine

Grant Thornton Baltic nõustab AS Baltikat ettevõtte suhtes algatatud saneerimismenetluses

Rõivatootja Baltika teatas reedel börsile, et esitas 25. märtsil makseraskuste tõttu Harju maakohtule avalduse saneerimismenetluse algatamiseks ning kohus otsustas menetluse alustada.

Baltika on seisukohal, et praeguses olukorras on ettevõtte saneerimine parim viis kaitsta Baltika aktsionäride, töötajate, võlausaldajate ja koostööpartnerite õigusi ja huve.

Ettevõtte usub, et saneerimismenetluse ja selle käigus rakendatavate meetmete tulemusel on võimalik Baltika makseraskused ületada ning taastada ettevõtte likviidsus, parandada kasumlikkust ja tagada ettevõtte jätkusuutlik majandamine. Seda toetavad ka Baltika Grupis juba tänaseks tehtud ümberkorraldused ja meetmed ärimudeli parandamiseks nagu näiteks Eestis tootmistegevuse lõpetamine ja seeläbi tootmiskulude vähendamine ning erinevad muud meetmed püsikulude vähendamiseks.

Aktsiaselts Baltika on pika ajalooga Eesti suurim moetööstusettevõte, mis on koos oma tütarettevõtetega tööandjaks enam kui 500-le inimesele.

Saneerimine ei mõjuta ettevõtte igapäevast majandustegevust ehk ettevõtte tegevus ja töö Baltikas jätkub tavapäraselt, võttes loomulikult arvesse koroonameetmeid.

Grant Thornton Balticus on projektiga seotud nõustamisteenuste valdkonnajuht Artur Suits, finantsnõustamise valdkonna juht Mikk Mägi ja juhtiv finantsnõustaja Ants Ansper.

Ettevõtte ametliku pressiteatega saab tutvuda siin.

Foto allikas: www.baltikagroup.com