Audiitorteenused

Vigased andmed äriregistris

Audiitorkogu logo
Autor:
Audiitorkogu
insight featured image
Äriregistri registriandmete korrektsuse analüüsist selgus jahmatav tõsiasi: äriregistri andmed äriühingute audiitorite kohta sisaldavad palju vigu.
Contents

Audiitorkogu tegi analüüsi äriregistri registriandmete korrektsuse kohta. Täpsemalt uuriti, kui korrektsed on äriregistris ja ettevõtjaportaalis andmed äriühingute audiitorite kohta.

Tuleb tunnistada, et tulemused olid päris ehmatavad. Näiteks sisaldavad äriregistri andmed ettevõtete audiitorite kohta:

  • kolmel korral valesti kirjutatud vandeaudiitori nime;
  • 74 korral vandeaudiitorit tema eelmise perekonnanimega;
  • 230 korral audiitorettevõtja vana ärinime;
  • 552 korral kehtetu tegevusloaga audiitorettevõtjaid;
  • 1876 korral kehtetu kutsega vandeaudiitoreid.

Üheks segaduse põhjuseks on ebaselge regulatsioon selle kohta, kas äriregistris peaks olema viide ainult audiitorettevõtjale, ainult vandeaudiitorile, audiitorettevõtjale või vandeaudiitorile või mõlemale korraga.

Audiitorkogu eesmärk on saavutada olukord, et ainuke lubatav lahendus oleks esimene – iga Eesti ettevõttega, millel on auditi või ülevaatuse kohustus, oleks seotud üks kehtiva tegevusloaga audiitorettevõtja. Arvestades, et Eestis auditeeritakse tänapäeval ligi 8000 ettevõtet aastas, aga ettevõtjaportaalis esitatud audiitorettevõtja andmete kohta oli äriregistris korrektseid kirjeid vaid 2464, on meil pikk tee minna.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.