Uus kriis või uus normaalsus?
Uus kriis või uus normaalsus?
Maailma majanduskasv aeglustub ja on selge, et tänavu ei tule maailma majanduses sama hea aasta kui oli mullune. Hiljutise uuringu tulemused näitavad, et ka ettevõtjate optimism oma äri hea käekäigu suhtes on vähikäiku tegemas.
Enam paremaks minna ei saa
Enam paremaks minna ei saa
Tänavune aasta on majanduses tippaeg – enam paremaks minna ei saa. Juba on näha, et majanduskasv on aeglustunud nii Eestis, Euroopa Liidus kui ka kaugemal. Kuid kas sõidame allamäge püstloodis või suudame pehmelt mööda laugeid nõlvu liuelda?
Õpime Põhjamaadelt koostööd
Õpime Põhjamaadelt koostööd
Eesti ettevõtjate jaoks on tore fakt meie kahe peamise ekspordipartneri – Soome ja Rootsi – hea käekäik. Ka Põhjamaade ettevõtjad ise on optimistlikud – võib isegi öelda, et nad on optimismi poolest maailmas esirinnas.
Kas magame oma võimaluse maha?
Kas magame oma võimaluse maha?
Hoolimata sellest, et ettevõtjatel läheb hästi, maailma majandus kasvab hoogsalt ja töötajate palgad samuti, ei ole ettevõtete investeeringud tootmisvahenditesse ning teadus- ja arendustegevusse sama head hoogu sisse saanud.
Uuel põlvkonnal peab pereettevõttes tekkima enda missioon
Äripäeva raadio: Kasvukursil Uuel põlvkonnal peab pereettevõttes tekkima enda missioon
Kasvukursil tuleb juttu sellest, mis võib põlvkonnavahetusel osutuda takistusteks ning kuidas uue põlvkonna kaasamine ning kommunikatsioon on nii ettevõtte kui ka kogu ettevõtluskeskkonna tervise seisukohast kõige olulisem tegevus. Teemasid avavad Eesti Pereettevõtjate Liidu eestseisuse liige ja Büroomaailma müügi- ja turundusjuht Kristiine Ross (vasakul), Eesti Pereettevõtjate Liidu president ja Zenith Family Office OÜ juht Kristel Meos (paremal), ning nõustamisbüroo Grant Thornton Partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper (keskel). Saadet juhib Gregor Alaküla.
Tehnoloogia Kõik tehnoloogiaettevõtted ei saa automaatselt võidupiletit
Paljudele ettevõtetele oli 2020. aasta segaduste aasta. Kuid tehnoloogiaettevõtetele oli see suure kasvupotentsiaaliga aasta. Neljas tööstusrevolutsioon (tööstus 4.0) tekitas olukorra, kus kaugtöö, veebikaubanduse, digitervishoiu ja virtuaalõppe äkiline kasv suurendas seni stabiilselt kasvanud tehnoloogiasektoris järsult nõudlust äritehnoloogia ja kommunikatsioonilahenduste järele.

Seotud teenused: