Tehtud töö

Auditeerisime börsidebüüdi teinud Airoboti finantsaruande

insight featured image
Grant Thornton Baltic sai taas panustada järjekordse Eesti ettevõtte börsidebüüti: meie audiitorid tegid finantsauditi tipptehnoloogilisi ventilatsiooniseadmeid tootvale ettevõttele Airobot Technologies, mille aktsiatega kaubeldakse alates 10. veebruarist Nasdaq First Northi turul.
Contents

Investorite huvi Airoboti aktsiate vastu oli suur – emissioon märgiti peaaegu kuus korda üle. Grant Thornton Balticu partner ja audiitorteenuste valdkonna juht Mart Nõmper leidis, et investoritele andis kindlasti kindlustunnet ka usaldusväärse audiitori kaasamine Grant Thornton Balticu näol. „Meil on kogemus mitme börsiettevõtte auditeerimisel ja börsile minekule kaasa aitamisel,“ märkis Mart Nõmper.

Airoboti finantsaruande ülevaatamisega tegelesid Grant Thornton Balticus auditijuht Teele Nilson ja vandeaudiitor Tarmo Rahkama. Rahkama kiitis koostööd Airoboti juhtkonna ja finantsmeeskonnaga. „Koostöö oli sujuv ja saime oluliste teemade kohta kiiresti infot vahetada. Operatiivne reageerimine oli oluline, arvestades, et meil oli auditeerimiseks vaid umbes kuu aega.“

Airobot Techologies toodab tipptehnoloogilisi ventilatsiooniseadmeid, mille andurid mõõdavad õhu temperatuuri, CO2 taset ja niiskust ning reguleerivad neid iseseisvalt vastavalt vajadusele. Airoboti tehnoloogia on välja töötanud Eesti teadlased ja ka tootmine toimub Eestis.

Nasdaq First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. Alustavatel ettevõtetel on lihtsam saada First Northil avalikult kaubeldavaks, kuna nõuded on reguleeritud turuga võrreldes leebemad.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.