Meil on hea meel jagada teiega rõõmsat sõnumit – president Toomas Hendrik Ilves tunnustas Mati Nõmmistet, Grant Thornton Balticu partnerit ja vandeaudiitorit, kõrge riikliku autasuga.

Mati Nõmmiste saab Eestis audiitortegevuse arendamise eest Valgetähe V klassi teenetemärgi, mille president annab üle 23. veebruaril Rakvere teatris. Sel aastal saab teenetemärgi 99 inimest ning Mati Nõmmiste on nende seas ainus audiitortegevuse valdkonna esindaja.

Mati Nõmmiste on aastatepikkuse kogemusega vandeaudiitor. 1992. aastal asutas ta koos partneritega Grant Thornton Balticu ning samal aastal sai ta ka vandeaudiitori kutse. Lisaks igapäevatööle vandeaudiitori ja Grant Thornton Balticu juhina on Mati Nõmmiste olnud aastaid audiitorkogu eestvedaja ning võtnud erinevatel aegadel enda kanda nii audiitorkogu presidendi kui ka asepresidendi rolli.

Audiitorkogu hindab Mati Nõmmiste pühendumist ja teadmisi väga kõrgelt, sest just nemad esitasid Vabariigi Presidendile ettepaneku talle riikliku teenetemärgi andmiseks.

Eesti Vabariigi teenetemärkidega avaldab riik tänu neile eestimaalastele ja Eesti sõpradele, kelle kutsetöö ning pühendumuse toel saab Eesti tugevamaks, suuremaks, hoolivamaks.

Valgetähe teenetemärk  asutati 1936. aastal Eesti rahva vabadusvõitluse mälestamiseks. Valgetähe teenetemärk antakse riigiteenistuses või kohaliku omavalitsuse teenistuses olevatele inimestele, samuti majanduse, hariduse, teaduse, kultuuri või spordi alal osutatud või muude üldkasulike teenete ning saavutuste tunnustamiseks. 

Valgetähe teenetemärgil on seitse klassi, lähemalt saab lugeda siit.