banner image
Meie uudised

United Motors ostis Peugeot' ja Hyundai edasimüüja

United Motors omandas Peugeot'i ja Hyundai sõidukite edasimüüja Auto Forte Tallinn OÜ. Tehingut nõustas Grant Thornton Baltic.

2018. aasta novembris sõlmitud lepinguga omandas United Motors Peugeot’ ja Hyundai müügiõigust omava ettevõtte Auto Forte Tallinn OÜ. Kaubamärgi Auto Forte all tegutsev ettevõte on ametlik Peugeot’ ja Hyundai esindaja Eestis, mis tegeleb uute ja kasutatud sõidukite müügi ning müügijärgse teeninduse ja hooldusega. 

Grant Thornton Baltic nõustas United Motorsit nii ettevõtte omandamistingimuste paika panemisel, üleantavate varade määratlemisel, lepingute koostamisel kui ka hinnaläbirääkimistel. Samuti tegi Grant Thornton Baltic hoolsusauditi (due diligence’i) Auto Forte Tallinn OÜ-le veendumaks, et ostetav vara vastab ostja soovidele ning tingimustele.

United Motorsi juhatuse liige Kristo Karilaid ütles tehtud projekti kohta järgmist:

„Äris on oluline ümbritseda end tarkade nõuandjatega, sest kõikides valdkondades ei saa ise spetsialist olla. Ettevõtete ostmine ei ole meie igapäevategevus ja seetõttu valisime oma nõuandjaks Grant Thornton Balticu. Meie aastaid kestnud koostöö näitab, et langetasime õige otsuse.

2018. aasta sügisel nõustas Grant Thornton Baltic meid Peugeot’ ja Hyundai sõidukite müügiõiguse omandamise tehingu juures. Ostsime AFT Capital OÜ, kelle tütarettevõte Auto Forte Tallinn OÜ omas Eestis Peugeot’ ja Hyundai sõidukite müügiõigust. Grant Thornton Baltic nõustas meid nii ettevõtte omandamistingimuste paika panemisel, üleantavate varade määratlemisel, lepingute koostamisel kui ka hinnaläbirääkimistel.

Hindame väga kõrgelt Grant Thornton Balticu panust ostu-müügilepingu läbivaatamisel ja nõustajate tähelepanelikkust ka pisimate detailide asjus AFT Capitali hoolsusauditi tegemisel.“

Nõustamisprojekti juhtis Grant Thornton Balticu partner Eneli Perolainen ning suure panuse andsid õigus-, maksu- ja finantsnõustajad Aet Sallaste, Elis Vija, Kristel Tiits, Sander Adamson ning Mikk Mägi

 

Lisainfo: 

Grant Thornton Baltic OÜ 
+372 626 0500
info@ee.gt.com

 

Kopeerige artikli tekst