Tehtud töö

Panime ravimifirma J. Molner Company börsileminekule õla alla

insight featured image
Contents

Tänavu novembris alustati Nasdaq Tallinna börsi alternatiivturul First North kauplemist Baltikumi ainsa ravimiettevõtte J. Molneri aktsiatega. Grant Thornton Balticu audiitoritel oli J. Molneri börsidebüüdi ettevalmistamisel oluline roll.

Grant Thornton Balticu audititiim hindas The J. Molner Company OÜ mitterahalist sissemakset ning auditeeris aruandeid 2021. aasta ja 2022. aasta kuue kuu kohta. Meie tiimi kuulusid Grant Thornton Balticu partner ja vandeaudiitor Tarmo Rahkama, auditi nooremjuht Marliis Sööt ja auditi vanemkonsultant Pavel Kolk.

Tarmo Rahkama nentis, et nagu ikka, on börsiemitentidega töötades väga oluline ajafaktor ja see seab kõrged nõudmised nii töö organiseerimisele kui ka meeskonna professionaalsusele. „Meie inimesed on omavahelise koostöö peaaegu täiuseni lihvinud, nii et hoolimata sellest, et ajagraafik oli pingeline, saime töö edukalt tehtud. Ka J. Molneri inimestega kujunes meie meeskonnal kiiresti ladus koostöö ja see oli kindlasti üks faktoritest, mis aitas kõigega korrektselt ja õigeks ajaks toime tulla,“ kirjeldas Tarmo Rahkama.

Aktsiate avalikust pakkumisest saadud tulu kavatseb J. Molner kasutada uute töötajate värbamiseks ja Tallinnas Tehnopolise teaduspargis asuva ettevõtte labori võimekuse kasvatamiseks. „Ettevõte kasutab kaasatud tulu ka oma uute toodete turuletuleku kiirendamiseks, hõlmates sealhulgas esimesi J. Molner bränditooteid 2023. aastal,“ kommenteeris J. Molneri juhatuse liige Jason Grenfell-Gardner börsiteates.

2022 J.Molner RAS_3546-1200kb.png

The J. Molner Company Eestis asuv labor asutati algselt 2015. aastal globaalse ravimifirma osana, et toetada Ameerikas asuvat emaettevõtet teadus- ja arendustegevusega. Alates 2020. aasta sügisest tegutsetakse iseseisva ettevõttena ning keskendutakse süstelahustele ja dermatoloogilistele ravimitele USA ja Kanada turul.

Nasdaq First North turu eesmärk on võimaldada väikese ja keskmise suurusega ettevõtetele ligipääsu kasvukapitalile. First Northil on lihtsam saada avalikult kaubeldavaks, kuna nõuded on leebemad võrreldes reguleeritud turuga.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.