Hindamine

Nõustasime Baltika suuraktsionäri aktsia õiglase väärtuse hindamisel

insight featured image
Contents

Rõivakaubandusettevõtte Baltika suuraktsionär KJK BLTK Holding OÜ soovis Baltika aktsiakapitali ja aktsia õiglase väärtuse hindamist, otsustamaks, kas teha väikeinvestoritele ülevõtmispakkumine.

Grant Thornton Balticu finantsnõustajad hindasid aktsiakapitali õiglast väärtust, kasutades põhimeetodina diskonteeritud rahavoogude meetodit. Lisaks kaalusime ka muude hindamismeetodite (sh börsihinna meetod, netovara meetod ning võrreldavate avalikult kaubeldavate äriühingute meetod) rakendamist. Võttes arvesse erinevaid põhjuseid, pidasime õiglase väärtuse hindamise seisukohast kõige asjakohasemaks diskonteeritud rahavoogude meetodit.

Grant Thornton Balticu finantsnõustamise tiimist osalesid hindamisel partner ja nõustamisvaldkonna juht Artur Suits, partner ja tegevjuht Mati Nõmmiste, finantsnõustamise valdkonna juht Erik Suits ning finantsnõustajad Eve Lille ja Arnold Vahtra.

Aktsiaselts Baltika on rõivakaubanduse alal tegutsev ettevõte, mis on noteeritud Nasdaq Tallinna börsi Balti põhinimekirjas alates aastast 1997. Baltika tegutseb aktiivselt kogu Baltikumis ja ettevõtte põhitegevusala on rahvusvaheline rõivakaubandus. Baltika ärimudel ühendab rõivakollektsioonide loomise, tarneahela juhtimise, hulgi- ning jaekaubanduse.

Kas Teil on küsimusi?

Kui Teil on sarnased väljakutsed ja Teil tekkis küsimusi, võtke palun ühendust meie spetsialistidega.