Grant Thornton Baltic OÜ tegi finants- ja maksualase due diligence’i Kyyrix OÜ kohta, mis on Tartus ligi 30 aastat tegutsenud professionaalseid puhastusteenuseid pakkuv ettevõte.
Contents

Kyyrixi ostmine annab Stellile hea võimaluse ettevõtte tegevuse laiendamiseks ja tagab tugeva kohaliku kompetentsi Lõuna-Eestis. Tehingu jõustumisel saab Stell suurimaks kinnisvara korrashoiuteenuste pakkujaks Lõuna-Eesti piirkonnas.

Stell Eesti AS-i müügi- ja ostudirektor Margus Välling selgitas, et due dilligence’i tegemiseks lepiti müüjaga kokku küllaltki ambitsioonikas ajakava. „Oleme ülimalt tänulikud Grant Thornton Balticu tiimile, kes suutis piiratud ajaga koostada põhjaliku auditi. Due dilligence’i protsessi läbiviimine Grant Thorntoniga oli väga sujuv, sest kaasatud eksperdid olid pühendunud ning said meie kui tellija vajadustest ideaalselt aru.“

1994. aastal asutatud OÜ Kyyrix on Eesti kapitalil põhinev professionaalseid puhastusteenuseid ning -vahendeid ja -tarvikuid müüv ettevõte, mis annab tööd ligi 250 inimesele. Kyyrixil on enam kui 200 klienti, kelle hulka kuuluvad Lõuna-Eesti suuremad tööstusettevõtted.

Stell Eesti on kinnisvarakeskkonna juhtimise teenuseid pakkuv ettevõte. 1995. aastal ESS Puhastusteenuste nime all alustanud ettevõte kuulus alates 2005. aastast kuni 2020. aasta alguseni maailma ühe suurema kinnisvara  haldusteenuste ettevõtete gruppi ISS. Ettevõte annab praegu tööd 1500 inimesele, teenindab ligi 400 äriklienti ning rohkem kui 300 korteriühistut üle Eesti. Ettevõtte esindused asuvad Tallinnas, Pärnus, Jõhvis, Tartus, Viljandis, Kuressaares ja Haapsalus.

Nõustamisprojekti juhtisid Artur Suits, Kristjan Järve ja Ants Ansper, maksuküsimustega töötasid Urzula Välb ja Jaana Sild ning suure panuse andsid finantsnõustajad Rain Roball ja Parol Jalakas.