Ostuvaldkonna riskid ja pettused. Kontrolliprotseduuride rakendamine ettevõttes

07 oktoober 2016

Pettuste tagajärjel on ettevõtted saanud olulist rahalist kahju, aga omanike väljavaated töötajatelt raha tagasi nõuda on tagasihoidlikud. Seda seetõttu, et vastutus ja ülesanded olid töötajatele määratud kas liiga hägusalt või olid töötaja volitused teadlikult väga laiad. Lisanduvad ka maksuriskid – pettus, mille käigus on töötajad vara omandanud, läheb üldjuhul ka erisoodustusena maksustamisele, sest avaldus politseisse ei vabasta maksustamisest.

Ostuvaldkond on üks olulisimaid riskidega seotud valdkondi, kus paraku esineb ka palju pettusejuhtumeid. Koolituse käigus analüüsime erinevate pettusejuhtumite näitel, millised kontrollid peavad olema organisatsioonis kehtestatud ning millised on peamised riskid ostuvaldkonna protsesside loomisel.

Seminari teemad:

Ostu- ja varude juhtimise protsessi puudused ja riskid

  • Auditite käigus tuvastatud puudused varudega seotud protsessides.
  • Varude juhtimisega seotud kõrged riskid.
  • Ostuprotsessi loomine ja selle ülesehituse vead.
  • Enimlevinud ja realiseerunud riskid ostuprotsessides.

Varade inventuuri olulisus

  • Inventuuriprotsessi vead, mis viivad kadude mittetuvastamiseni.
  • Lood varudega seotud pettustest.
Koolituse läbiviija
Siiri Antsmäe Siiri on Grant Thornton Balticu siseauditi valdkonna juht. Tal on pikaajaline siseauditi juhi kogemus avalikust sektorist ning ta on läbinud ka siseaudiitorite koolitaja programmi. Siiri on alates 2007. aastast koolitanud nii raamatupidajaid kui ka siseaudiitoreid. Koolitajana on ta koostööd teinud Siseaudiitor.ee, Raamatupidaja.ee, Äripäeva ja paljude teistega koolituste korraldajatega. Siiri sooritas ingliskeelse CGAP eksami 2011. a suvel ning CIA eksami viimase mooduli 2016. a kevadel.

Koolituse kestus

Koolitus toimub 20. oktoobril kell 10.00-13.30.

Registreerimine

Koolitusel on võimalik osaleda ka kontorist lahkumata, vaadates seminari veebiseminarina meie koostööpartneri Addenda vahendusel. Kui te ei saa seminaril osaleda, siis pakume võimalust esitlust hiljem järelvaadata. Järelvaatamiseks tuleb end samuti registreerida. Nädal aega pärast seminari saadame kõikidele osalejatele ja järelvaatamiseks registreerunutele seminari lingi.

Koolitusel osalemine maksab soodushinnaga 49 eurot registreerides kuni 05.10.2016 (km-ga 58,80 eurot) ning hilisemal registreerimisel 69 eurot (km-ga 82,80 eurot). Veebiseminaril osalemisele ja hilisemale veebis järelvaatamisele kehtivad samad osalemistingimused, mis koolitusele kohaletulijatele. Järelvaatamine on tasuta neile, kes on registreerunud seminarile või reaalajas toimuvale veebiseminarile. Grant Thornton Balticu klientidele kehtib soodushind registreerumise aja lõpuni.

Registreerimiseks palume saata e-kirja aadressil info@ee.gt.com või helistada telefonil 626 4500.

E-kirja teel registreerijatel palume kirja panna osaleja(te) nimi (nimed) ja e-posti aadress(id).

Registreeruda palume hiljemalt 12.10.2016

Pärast registreerumist väljastatakse Teile arve, mis tuleb tasuda arvel märgitud tähtajaks.

Kui olete registreerunud, aga ei saa mingil põhjusel osaleda, palun andke sellest meile teada vähemalt kaks tööpäeva enne ürituse toimumist e-posti aadressil info@ee.gt.com või telefonil 626 4500. Sel juhul tagastatakse laekunud osalustasu täies ulatuses või tühistatakse arve. Juhul, kui teatate samal päeval või ei teavita meid oma mitteosalemisest, raha ei tagastata ja pärast registreerumist väljastatud arve kuulub tasumisele.

  • Grant Thornton Baltic OÜ, Ahtri 6a, Tallinn 10151
  • Sissepääs B-korpusest, 4. korrus.
  • Koolitus toimub 20. oktoobril, kell 10.00-13.30.
  • Koolitust on võimalik vaadata veebis.
Tel: +372 626 4500 Contact: info@ee.gt.com