Krüptoraha audit

Grant Thornton aitab auditeerida Teie ettevõtte digitaalsed varad

Kui Teie ettevõtte toodete ja teenuste eest on võimalik krüptorahaga maksta või olete ise krüptoraha kaevandaja, peate arvestama sellega, et digitaalsed varad tuleb raamatupidamises korrektselt kajastada.

See nõuab raamatupidajalt teadmisi, millise varana digitaalset vara kajastada ning millist arvestusmeetodit kasutada.

Audiitor peab oskama krüptoraha auditeerida

Ettevõtetel, kel on kohustus oma majandusaasta aruanne auditeerida, tuleb omakorda leida audiitor, kes lisaks traditsioonilisele auditile oskab ka krüptoraha auditeerida. Nõuab ju krüptoraha auditeerimine traditsioonilisest auditist erinevaid teadmisi, vahendeid ja lähenemisviise. Krüptorahasid on üle 1000 ning igaühel neist on oma tunnused ja eripärad. Seepärast on ülioluline, et audiitor oleks selle valdkonnaga kursis.

Miks krüptoraha auditeerimine on keeruline?

Auditeerimisprotsessi raskendavad mitu tegurit: krüptoraha platvormide keerukus, nende kiire muutumine, turu volatiilsus, krüptoraha reguleerivate eeskirjade puudumine ja asjaolu, et teatavad tehnoloogiad ei ole veel lõplikult välja kujunenud.

Üks plokiahela tehnoloogiaga seonduv teema on toimimiskindluse tõendamise põhimõte. Traditsiooniliselt on varade identsuse ja väärtuse valideerimise eest vastutanud kolmandad isikud (nt pank). Plokiahela tehnoloogia puhul ei ole kolmandate isikute osalemine enam vajalik.

Selle tulemusel peavad audiitorid kasutama krüptoraha varade olemasolu ja omandiõiguse tõendite hindamiseks ning nende varade väärtuse arvutamiseks krüptoraha tehnoloogiate valdkonna eksperte.

Grant Thornton auditeerib krüptorahasid

Grant Thornton Baltic on koostöös oma Kanada kolleegidega välja töötanud digitaalsete varade auditeerimise metoodika ja loonud auditeerimisprotsessi, mis on ühtlasi nii tõhus kui ka tulemuslik.     

Võtke palun meiega ühendust, et saada ülevaade meie meeskonnast, krüptoraha audititeenusest ja asjaoludest, milleks auditiks valmistumisel juhinduda.

Saatke oma päring