Nutikatel pole karjääriredelil keeruline ronida

Allan Kubu, õigusnõustaja

Grant Thornton Balticuga liitudes ei teadnud ma täpselt, millega ettevõte tegeleb. Teadsin vaid üldisemaid märksõnu nagu audit, raamatupidamine ja nõustamine. Need kolm teenuseliini ongi kõige olulisemad ja suuremad valdkonnad, millega Grant Thornton Balticu töötajad kokku puutuvad.

Siiski on teenused väga laiad ning omavahel seotud, mille tulemusena saab meil töötades kokku puutuda väga erinevate valdkondadega. Minu töö on vaheldusrikas ning hõlmab tööd kõikide õigusvaldkondadega, alates äriõigusest ning lõpetades riigihankeõigusega. See aitab mul arendada ja kasutada seni omandatud teadmisi.

Karjääriredelil edasi poole aastaga

Rääkides ettevõtte pakutavatest arenguvõimalustest võin öelda, et karjääriredel on olemas ning nutikatel ei ole sellel keeruline ronida. Mina asusin algselt tööle maksu- ja õigusnõustamise osakonna assistendina (osalise tööajaga) ning veidi rohkem kui poole aasta pärast sain täiskohaga töö noorem õigusnõustaja ametikohale. See tõestab vaid seda, et karjäärivõimalused on olemas ning tööandja soosib töötajate karjääriredelil tõusmist.

Arengu puhul ei saa jätta tähelepanuta ka isiklikku arengut. Värskelt ülikoolist tööle asudes avastatakse õige pea, et praktilistest oskustest jääb vajaka, olemas on vaid teoreetilised teadmised. Siinkohal tuleb kindlasti anda au kolleegidele, kes aitavad ja juhendavad, et vastsed kolleegid saaksid seniomandatu maksimaalselt realiseerida. Oluline on ka see, et minu kolleegid ei oska mitte ainult abi anda, vaid ka märgata abivajajat! Tunnen, et olen oma tegevustes palju enesekindlam, kui olin seda enne Grant Thornton Balticu tiimiga liitumist. Olen veendunud, et Grant Thorntoni hüüdlause ,,Instinct for growth“ kehtib ka töötajatele – arengut toetatakse ja soodustatakse.

Meil kuulatakse kõigi arvamust

Mäletan, et pidime koolitusel iseloomustama Grant Thornton Balticut kui tööandjat ühe sõnaga. Kohe tuli keelele sõna ,,avatud.“ Leian, et avatus iseloomustab Grant Thornton Balticut kui tööandjat kõige rohkem. Meil toimuvad infotunnid, kus saab ülevaate kõikide osakondade tegevustest ja klientidest, samuti on meil erinevad infopäevad ja sisemised üritused, mis kõik edendavad avatust. Seetõttu teavad iga taseme töötajad, mis ettevõttes toimub. See on äärmiselt positiivne!

Samuti meeldib mulle väga see, et Grant Thornton Balticus kuulatakse kõiki, päriselt! Hea mõte ei lähe Grant Thornton Balticus kaduma – meie vastutav partner Mati Nõmmiste on alati öelnud, et tema uks on kõigile lahti ning kannustab töötajaid temaga vestlema kas muredest, ettepanekutest või saavutustest.

Hiljuti küsis minult minu isa, et kas ma endiselt lähen heatujuliselt tööle. Vastasin, et jah, ning peamiselt selle tõttu, et minu kolleegid on minu sõbrad. Nad on abivalmid ja toetavad – inimesed, kellega ma näen ennast ka vabal ajal aega veetmas. Ma usun, et ka see on üks olulisi väärtusi, mida saab Grant Thornton Balticust – seltskonna, sõpruskonna, meeskonna.