Saage tuttavaks meie uue töötajaga

Hester Piiliste, raamatupidaja  

Mida Sulle vabal ajal teha meeldib?

Õpin soololaulu, mängin klaverit ja kirjutan veidi muusikat, loen erinevat psühholoogiakirjandust. Meeldib käia jooksmas ja tervisekõndi harrastamas.

Jaga meiega mõnda naljakat isiklikku juhtumit või fakti.

Gümnaasiumi lõpus ütlesin kindlalt, et mina raamatupidajaks ei hakka ja panka kunagi tööle ei lähe. Minu esimene valik oleks olnud hoopis psühholoogia eriala. Elul olid aga teised plaanid ja kuna numbrid mulle hästi sobivad, siis esimesed kaks töökohta olid just kahes pangas raamatupidajana. Mõlemad tööpakkumised tulid n-ö ise minu juurde ja siis ma mõtlesin, et miks ka mitte, proovida ju võib. Siit ka tõestus sellele, et kunagi ei tasu öelda „mitte kunagi“.

Räägi palun lähemalt oma rollist Grant Thornton Balticus.

Ma teen erinevatele ettevõtetele raamatupidamist − alates ostuarvete sisestamisest kuni majandusaasta aruande koostamiseni.

Mida tähendavad Sulle meie ettevõtte väärtused (koostöö, liidriroll, täiuslikkus, toimekus, austus ja vastutus) ja milline neist on Sinu lemmik?

Ma arvan, et igal ettevõttel peavad olema väärtused ja kui need väärtused on sügava tähendusega, hästi sõnastatud ja läbimõeldud ning töötajate jaoks põhjalikult lahti mõtestatud, siis tegutsevad inimesed paremini koos heade töötulemuste nimel.

Minu lemmikväärtus on kindlasti koostöö, kuna arvan, et ükskõik millises valdkonnas ja inimsuhetes on edasiviiv jõud just koostöö. See võimaldab inimestel ühendada oma parimad omadused, teisest küljest hajutada nõrgemaid omadusi ning sellise sünergiaga ühise eesmärgi poole liikudes on tulemus kvaliteetne. Lisaks võimaldab koostöö selgitada kõige paremini välja teise poole vajadusi ja soove ning jõuda kõige paremini erinevate probleemide tuumani.

Milliseid õppetunde oled Sa saanud meie ettevõttes töötades?

Kõige võti on aja planeerimine, oskus eristada esmatähtsat vähem tähtsamast – see on tegelikult sama oluline ka isikliku elu kujundamisel. Teise asjana tooksin välja selle, et alati tasub alustada kõige raskemast/keerulisemast ülesandest. Siis on päeva lõpus töölt lahkudes hea tunne.

Kui Sa ei töötaks Grant Thornton Balticus, siis milline oleks Sinu unistuste töö?

Minu teine kirg on muusika. Nii et kui ma Grant Thorntonis ei töötaks, oleks minu unistuste töö seotud igapäevaselt muusika loomisega.

Millised on Sinu karjääriplaanid, kuhu soovid areneda?

Kindlasti ei ole eesmärk ainult tõus ametiredelil ja uhke ametinimetus. Pigem on hinges soov ennast arendada veelgi paremaks ja sisukamaks raamatupidajaks, et mul oleksid laialdased teadmised ning kogemused erinevates valdkondades. See tõstaks minu kui raamatupidaja väärtust nii mu enda kui ka teiste silmis.