Saage tuttavaks meie kogenud töötajaga

Maarika Lihtsa, vandeaudiitor   

Mida Sulle vabal ajal teha meeldib?

Kuna mul on väike laps, siis mulle meeldib koos temaga olla. Aeg möödub kiiresti ja iga koos temaga veedetud hetk on hindamatu. Kõik nädalavahetused veedan maal, kus meeldib aias tööd teha. Hea meelega teen käsitööd, näiteks heegeldan, koon ja tikin. Meeldib ka sport, kuid põlvevigastuse tõttu saan seda teha ainult piiratud ulatuses. Väga meeldib reisida ning avastada uusi kohti.

Jaga meiega mõnda naljakat isiklikku juhtumit või fakti.

Passis on minu sünnipäevaks märgitud 16. aprill, aasta jätan enda teada :) Noorukieas lugesin horoskoope ja arvestasin neis öelduga. Kui ma olin umbes 18-aastane, siis sain emalt teada, et tegelikult olen sündinud 17. aprillil ja kõik minu horoskoobi arvestused olid sellega taevasse lennanud.

Kuna olen sündinud üsna peale südaööd ning väikeses Lõuna-Eesti linnas, siis pärast minu sündi oli ema arstile soovi avaldanud, et uue ilmakodaniku sünnikuupäev võiks olla 16. aprill, sest üks laps tal juba on 17-ndal kuupäeval sündinud. Arst tuligi emale vastu.

Räägi palun lähemalt oma rollist Grant Thornton Balticus.

Auditijuhina suhtlen klientidega, tegelen auditite planeerimisega, tööde lõpetamistega, juhendan assistente. Vaatan, et kõik asjad saaksid õigel aja töösse ning tehtud. Lahendan probleeme ning annan klientidele nõu.

Mida tähendavad Sulle meie ettevõtte väärtused (koostöö, liidriroll, täiuslikkus, toimekus, austus ja vastutus) ja milline neist on Sinu lemmik?

Minule tähendavad meie ettevõtte väärtused normaalset käitumisraamistikku. Meie väärtustest meeldib mulle kõige rohkem austus. Kogu elu olen püüdnud kohelda inimesi nii, nagu ma sooviksin, et nemad kohtleksid mind. Olen alati austanud teisi inimesi enda ümber.

Milliseid õppetunde oled Sa saanud meie ettevõttes töötades?

Olen kokku puutunud väga laia ampluaaga erinevatest valdkondadest, kus ettevõtted tegutsevad. Audiitoril peavad olema tugevad närvid. Samuti peab oskama oma viga tunnistada. Psühholoogioskused tulevad ainult kasuks, et osata klienti või kaastöötajat mõista.  

Kui Sa ei töötaks Grant Thornton Balticus, siis milline oleks Sinu unistuste töö?  

Kindlasti midagi finantsalast.

Millised on Sinu karjääriplaanid, kuhu soovid areneda?

Kui ma ülikooli lõpetasin, siis tahtsin kunagi audiitori eksami ära teha. Nüüd olen audiitori eksami sooritanud ja tunnistus on käes. Edaspidi soovin end oma erialal täiendada, et tagada kvaliteetne töö.