Tõsine töö ja huumor käivad käsikäes

Minu Grant Thorntoni teekond sai alguse 2019. aasta sügisel. Olin enne seda töötanud pea kümme aastat hoopis teises valdkonnas ning tundsin kerget tüdimust. Kuna ülikooli läksin õppima suhteliselt hilises vanuses, tekkis õpingute käigus selge arusaam, et tuleviku soovin siduda finantsmaailmaga. Matemaatika ja numbrid on mulle alati meeldinud ning ettevõtluse ja ärijuhtimise õpingute käigus läbitud finants- ja juhtimisarvestuse õppeained kinnistasid seda mõtet veelgi.

Grant Thorntonisse kutsus mind kandideerima grupivend. Enne CV saatmist tutvusin ettevõtte kodulehega ja mulle jäi silma humoorikas värbamisvideo. Tundsin seda vaadates, et see keskkond võiks olla minu jaoks. Juba esimesel kohtumisel sai selgeks, et auditi assistendi töökoht on õige ja põnev proovikivi tulevikuks. Lõpliku otsuse tegemine ei olnud kindlasti kerge, sest audit valdkond tähendas minu jaoks kannapööret, kus tuli alustada nullist. Pidin välja astuma oma mugavustsoonist ja tegema järeleandmisi töötasus. Siiski võin öelda, et tegemist oli teadliku otsusega.

Uue töötaja sisseelamist toetatakse igati

Oma esimese tööaasta kohta võin välja tuua kaks põhilist märksõna: kiire ja intensiivne. Mulle meeldis, et uute töötajate jaoks on koostatud läbimõeldud sisseelamisprogramm ja et nad kaasatakse kohe projektidesse. Juba ühe aastaga olen õppinud väga palju. Kuigi audit põhineb kindlatel standarditel, on iga klient erinev ja iga päev saad teada midagi uut.

Ka Grant Thorntoni inimeste kohta jagub mul vaid kiidusõnu. Meeskond on olnud abivalmis alates esimesest päevast ja juhtide toetust tunnen igal sammul. Minu arengus on mänginud suurt rolli ka mentor, kellega koostöö on olnud väga hea. Sisseelamine ja meeskonda sulandumine oli ladus, sest mind võeti kiiresti omaks. Minu tööletuleku nädalale sattusid ka ettevõtte strateegiapäevad Otepääl, mis oli hea võimalus Grant Thorntoni inimestega lähemalt tutvuda.

Vabadus tähendab ka julgust vastutada

Kuigi Grant Thornton toetab väga oma inimeste arengut, on siiski väga oluline ka inimese enda algatusvõime ja oma tööülesannete eest vastutuse võtmine. Minu jaoks on oluline, et saan ise pusida ülesannete kallal ja vajadusel nõu saamiseks pöörduda kas oma mentori või mõne kaaskolleegi poole. Ettevõte toetab inimeste otsustusvabadust ja töötajatele antakse vabad käed. Grant Thornton ei ole ettevõte, kus juhid sekkuvad inimeste töösse rohujuure tasandil.

Hindan väga ettevõtte paindlikkust ja valmidust kriisiolukorras tegutseda. Ka COVID-19 viiruse põhjustatud ootamatus olukorras ei kaotanud ettevõte pead, vaid aktiivne toetamine ja suhtlus toimus edasi virtuaalsetes kanalites. Tegime oma tiimiga virtuaalseid kohvihommikuid, ja ka olukorras, kus me enam iga päev kontoris ei kohtunud, tundsin tiimi toetust. Minu jaoks on oluline, et suhtlus ei toimuks ainult tööteemadel, vaid et tunneksin oma kolleege ka inimestena. Seda kõike suutsid virtuaalsed kohvikud ka tagada.

Avatus, ausus ja vastutustunne

Mulle meeldib Grant Thorntoni juures see, et ettevõttes on tagatud läbipaistev info liikumine. Infot jagatakse kõikidele töötajatele nii finantstulemuste kui ka põnevate klienditööde ja teiste toredate ettevõtmiste kohta. Grant Thorntoni väärtustest on minu jaoks kõige olulisemad ausus ja vastutus. Ausus ja vastutus oma töös, probleemide korral kiire reageerimine, mõistmine, et iga audit valmib tiimitöö tulemusena. Pean oluliseks seda, et iga inimene võtab vastutuse oma sõnade ja tegude eest ning järgin ka ise seda põhimõtet. Grant Thorntoni kultuuri iseloomustab avatus. Kolleegid on sõbralikud, hoolivad ja abivalmid, ning vaatamata sellele, et tehakse tõsist tööd, on ka huumor au sees.

Samuti on kontoris mitmed toredad traditsioonid, nagu igakuine infotund, puuviljapäevad ja kontoripeod. Kuna ettevõttes märgatakse ja hinnatakse initsiatiivi, siis olen ka ise saanud kaasa lüüa ühe kontoripeo korraldamisel.

Järgnevatel aastatel soovin kindlasti jätkata auditi valdkonnas. Juba pärast aastast töötamist märgati minu pühendumust ja töötahet ning tänu sellele saan vaid lühikese töötamise järel panna ennast proovile hoopis keerulisemates ülesannetes. Tulevikus soovin kindlasti kätt proovida ka auditiprojektide juhtimises ning mulle pakub huvi ka finantsnõustamise valdkond. Minu jaoks oli väga positiivne avastus, et meie praegused juhtivad finantsnõustajad on kõik alustanud oma teekonda samast kohast kust mina ehk auditi assistendina.

Kas meie ettevõte kõnetab Sind?