Klientide kasvupotentsiaali avamine on Grant Thorntoni DNA-sse põimitud juba üle 100 aasta.

Mida tähendavad Grant ja Thornton? 

Ettevõtte asutas 1924. aastal Clevelandis asuva Ernst & Ernst raamatupidamisettevõtte (Ernst & Ernstist sai hiljem Ernst & Young) vanemraamatupidaja, 26-aastane Alexander Richardson Grant. See oli nn kuldsetel aastatel pärast esimest maailmasõda ja enne suurt depressiooni ning äri õitses. Noor raamatupidaja tahtis saada liidriks keskmise suurusega ettevõtete segmendis ja ta jättis maha turvalise Ernst & Ernsti, et asutada koos William O’Brieniga oma ettevõte. Ettevõtte nimeks sai Alexander Grant & Co ning see asus Chicagos.

Ajajoon Grant Thorntoni ajalugu Vaata meie ajajoont

Järgmistel aastakümnetel laienes ettevõte Kesk-Läänest üle kogu Ameerika Ühendriikide. Alexander Grant suri 1938. aastal, olles vaid 40-aastane, kuid ettevõte jäi püsima. 1959. aastal ühinesid kaks Suurbritannia piirkondlikku raamatupidamisettevõtet – Thornton & Thornton Oxfordist ning Baker & Co Leicesterist ja Northamptonist ning moodustasid ettevõtte Thornton Baker. Järgneva 16 aasta jooksul toimus ei rohkem ega vähem kui 38 ülevõtmist ja ettevõtet hakati kutsuma „Thundering Herd” (müristav kari).

1960ndatel aastatel laienes Ameerika Ühendriikide ettevõte rahvusvaheliselt ja asutas ettevõtte Austraalias, Kanadas ja Ühendkuningriigis. 1980. aastal ühendas Alexander Grant oma jõud 49 rahvusvahelise ettevõttega ja lõi ülemaailmse võrgustiku. 1986. aastal Ameerika ja Inglismaa ettevõtted ühinesid ning võtsid ühiseks nimeks Grant Thornton.

Rimess - tuntud tegija Baltikumis

Eestis asutasid Mati Nõmmiste ja Eva Veinberg 1992. aastal eraettevõtte, mis registreeriti nime all Rimess OÜ. Järgmised 20 aastat ettevõte arenes ja laienes, sisenedes 2006. aastal Leedu turule ning 2008. aastal Läti turule, muutudes Balti regiooni suurimaks kohalike partnerite omanduses olevaks auditeerimis-, raamatupidamis- ja ärialaste nõustamisteenuste pakkujaks. 2012. aasta märtsis ühines Rimess Baltic organisatsiooniga Grant Thornton ja nimetati ümber Grant Thornton Rimess OÜ-ks.

Grant Thornton Baltic - sama haare ja kvaliteet uue nime all

2015. aasta teises pooles alguse saanud Grant Thornton Rimessi nimevahetus jõudis 2015. aasta detsembris lõpule, kui uue ärinime Grant Thornton Baltic all hakkas tegutsema ka meie Leedu ettevõte. Eestis muutus Grant Thornton Rimess Grant Thornton Balticuks 2015. aasta augustis ja Lätis sama aasta oktoobris. 

Nimevahetuse peamine põhjus on soov ühendada meie Eestis, Lätis ja Leedus töötavad ettevõtted ühise nime alla, mis peegeldaks tegutsemist Balti riikides. Seetõttu valisime uueks nimeks Grant Thornton Baltic. Eestis tegutsev Grant Thornton Baltic OÜ, Lätis tegutsev Grant Thornton Baltic SIA ja Leedus baseeruv UAB Grant Thornton Baltic kuuluvad Grant Thornton Baltic Group'i.

Grant Thornton Baltic on kohalike omanike juhitud ettevõte, mis tähendab, et tunneme põhjalikult iga riigi ja turu eripärasid ning saame reageerida kiirelt ja paindlikult. Tihenev koostöö kolmes Balti riigis asuvate ettevõtete vahel lubab meil kliente, kel on äri mitmes Balti riigis, veelgi paremini teenindada.

Grant Thornton meie nimes tähendab aga seda, et kuulume alates 2012. aastast rahvusvahelisse auditeerimis-ja ärinõustamisettevõtete ühendusse Grant Thornton. See annab meile ülemaailmsest koostöövõrgustikust tulenevaid eeliseid.